Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.9 tdi tipt - Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów

17 Maj 2014 19:03 6228 14
  • Poziom 6  
    Witam, posiadam Passata b5 1.9 tdi tipt 2004 r. przebieg 300 tys. km,
    Od pewnego czasu mam problem ze skrzynią biegów. Samochód po kilku godzinach stania po ruszeniu nie zmienia biegów czasami zaznacza się cała linijka od zmiany biegów dodając gazu nie wrzuca wyższych biegów muszę go gasić i zapalać po raz kolejny wtedy jest wszystko w porządku dopóki znów nie postoi kilku godzin.
    Tydzień temu zmieniany był olej wraz z filtrem w skrzyni biegów. Ostatnio podłączany był także pod komputer pokazał błąd od skrzyni biegów wykasowany.
    Ale problem dalej się pojawia teraz nie za każdym razem ale występuję. Ilość wlanego oleju 5 l. Dodam iż mechanik przy wymianie poinformował, że pojawiły się już opiłki a olej był czarny.
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Eve1 napisał:
    Ostatnio podłączany był także pod komputer pokazał błąd od skrzyni biegów wykasowany.

Co to był za błąd, numer, opis ?
  • Moderator Samochody
    Sprawdź poziom oleju, procedura to przelew przy 37 stopniach jak pamiętam.
  • Poziom 6  
    Dzisiaj postaram się zapamiętać nr błędu jak pojade podpiąć samochód pod komputer. Zaistniała ta sama sytuacja co poprzednio przed skasowaniem błędu. Skrzynia weszla w tryb awaryjny po czym po odpaleniu po raz drugi zapaliła się kontrolka od silnika oraz pojawił komunikat abgas werkstatt.
  • Poziom 6  
    romuald-f napisał:
    Eve1 napisał:
    Ostatnio podłączany był także pod komputer pokazał błąd od skrzyni biegów wykasowany.

Co to był za błąd, numer, opis ?

Błąd wyskoczył P17090
  • Poziom 19  
    po pierwsze to nie p17090 tylko 17090 jest to standardowy błąd VAG
    17090/P0706 - Transmission Range Sensor (F125): Implausible Signal
    Tłumacząc na język polski to selekcjoner zamontowany za "łapą" poduszki skrzyni biegów, z lewej strony. Skrzynia to ZF5HP19FL.
  • Poziom 19  
    dokładnie tak jak kolega Romuald-f napisał. wymienić i po kłopocie.
    gdyby coś mam. dzwoń
  • Poziom 1  
    Czy ten selekcjonej da się samemu naprawić ? Tzn rozebrać zreperowac wyczyścić i będzie działał poprawnie ?
  • Poziom 19  
    ogólnie się nie da ale polak potrafi.
    Wymienić go a nie zabawa w naprawianie czegoś co i tak będzie trzeba wymienić. Koszt takiego nie zbyt duży ( mam takie zadzwoń )
  • Poziom 1  
    Witam. Ja piszę z pytaniem, jaka jest cena tego selekcjonera? Bo u mnie podobnie jak u kolegi skrzynia nie zmienia i wchodzi w stan awaryjny
  • Poziom 19  
    u mnie kosztuje 100 zł - używany ale oczywiście sprawny
    piotrmiedz napisał:
    Witam. Ja piszę z pytaniem, jaka jest cena tego selekcjonera? Bo u mnie podobnie jak u kolegi skrzynia nie zmienia i wchodzi w stan awaryjny

To nie oznacza że masz też uszkodzony selekcjoner. Dla pewności podłącz skaner i zobacz jaki jest błąd (usterka).
  • Poziom 19  
    Eve1 napisał:
    Witam, posiadam Passata b5 1.9 tdi tipt 2004 r. przebieg 300 tys. km,
    Od pewnego czasu mam problem ze skrzynią biegów. Samochód po kilku godzinach stania po ruszeniu nie zmienia biegów czasami zaznacza się cała linijka od zmiany biegów dodając gazu nie wrzuca wyższych biegów muszę go gasić i zapalać po raz kolejny wtedy jest wszystko w porządku dopóki znów nie postoi kilku godzin.
    Tydzień temu zmieniany był olej wraz z filtrem w skrzyni biegów. Ostatnio podłączany był także pod komputer pokazał błąd od skrzyni biegów wykasowany.
    Ale problem dalej się pojawia teraz nie za każdym razem ale występuję. Ilość wlanego oleju 5 l. Dodam iż mechanik przy wymianie poinformował, że pojawiły się już opiłki a olej był czarny.
    Naprawiłeś skrzynię?