Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wsk 175 - Wsk 175 - nie swieci żarówka światła drogowego w tylnej lampie

16 Lut 2019 19:42 225 8
  • Poziom 11  
    Witam założona nowa instalacja w Wsk . Wszystko podpięte według schematu stacyjka przełącza wszystko jak należy . Jest tylko problem z tylnym światłem . Stop działa , żarówka podświetlająca tablice rejestracyjna swieci ale drugie włókno żarówki jako światło drogowe nie swieci . Na kablu brązowym jak nacisnę hamulec pojawia się minus na pozostałych dwóch kablach są cały czas plusy . Otwór gdzie wkładam żarówkę ma tylko dwie blaszki boczna i środkowa myślałem ze brakuje jakiejś blaszki ale mam druga taka lampe i jest identycznie . Moze manna to jakieś lekarstwo ....
  • Poziom 40  
    Masz ten schemat w wersji elektronicznej?

Tam jest kilka instalacji ale jak kojarzę STOP jest sterowany przez podanie masy i dostaje plus wraz z zapłonem. Pozycja powinna być sterowana plusem po stacyjce wraz ze światłem pozycyjnym przednim i mieć stałą masę.

Daj zdjęcie lampy bo z tego co pamiętam to tam ta sama żarówka co postojówki świeci na tablice ale może myślimy o różnych lampach. Tam instalacjach były różnice w WSK 175 na pewno masz prawidłowy schemat do modelu?
    Jaką masz stacyjkę?
  • Poziom 11  
    Taka lampa . Stacyjka jest na taki metalowy kluczyk. Masa do stopu jak mówisz pojawia się przy naciśnięciu stopu . Dwa pozostałe kable maja plus . Tylko Nierozumie jak tam lampa działa skoro żarówka ma dwa piny do dwóch włókien a gniazdo żarówki ma jeden pin
  • Poziom 40  
    To załóż z jednym włóknem żarówkę i ciesz się bo naprawiłeś ;P.
    Tamta żarówka po prostu nie jest stamtąd i nie będzie świecić dwoma włóknami.
    A tak jak napisałem wyżej podświetlenie tablicy i pozycja to jedna i ta sama żarówka.
    Po co gospodarka niedoboru miała by sobie życie komplikować kolejna żarówką i kolejnym odbiornikiem prądu?
    Reasumując stworzyłeś porblem którego nie było :P
  • Poziom 39  
    Szczerze mówiąc czytanie informacjia nie za bardzo wyjaśnia zagadnienie. Jakiego światła drogowego szukasz z tyłu motocykla? I wreszcie po co wtykasz żarówkę dwustykową w gniazdo z jednym stykiem?
  • Poziom 43  
    Jakie drogowe z tyłu? Drogowe światło występuje tylko z przodu pojazdu.