Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] mercedes vito 115 cdi - odpalenie silnika

21 Lut 2019 07:57 300 7
  • Poziom 10  
    Witam, potrzebuję silnik do Vito 2.2 cdi 150 km. z 2004 r. mój padł. Znalazłem taki w aucie po wypadku , auto stoi na placu auto kasacji, przed zakupem chciałbym go chociaż na chwile odpalić, niestety jest to z kluczykiem tak zwanym,, rybka" , auto nie reaguje na klucz, rozebrałem go żeby sprawdzić cewkę , a tam w środku sajgon , ktoś już to kilka razy lutował i gość który naprawia takie rzeczy powiedział że z tego klucza nic nie będzie, w związku z tym mam pytanie czy można odpalić taki silnik pomijając stacyjkę inne systemy mogą nie działać , nie chcę wydawać duzo kasy na sam rozruch, bo jak silnik okaże sie być kiepski to kasa w błoto , może ktoś słyszał o jakimś awaryjnym sposobie rozruchu ? Dzięki za podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie sądzę, żeby była możliwość "pominięcia" stacyjki ale mam pewną propozycję :) Pracochłonna ale... ze swojego auta wyciągnąć: stacyjkę, ecu silnika, moduł sam, kolumnę kierowniczą z ryglem i podłączyć do drugiego auta. Próbować wtedy odpalić swoim kluczem.
  • Spec od Mercedesów
    Po co całą kolumnę? Sam rygiel wyciąga się w minutę. SAM też niepotrzebny.
  • Poziom 10  
    Czyli wystarczy stacyjka z kluczykiem i rygiel i odpali ? ecu nie potrzebne ?
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    ECU musi być. SAM nie jest potrzebny.
  • Poziom 10  
    Niestety , dzwoniłem do nich, pozwolili mi tylko na wyjęcie stacyjki i rygla, eku nie mogę ruszyć , gość trochę nie kuma i nie pomaga tłumaczenie że niczego mu nie uszkodzę, nici z silnika a szkoda przebieg pokazuje 210 tyś.

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Dałem klucz znajomemu elektronikowi , poprosiłem żeby go połatał, cewka była cała ale niebyło jej do czego przylutować , połączył ją z elementem po drugiej stronie płytki , opór teraz między końcami 5 ohm, po włożeniu do stacyjki słychać wentylator , coś pyka pod deską , ale stacyjka i rygiel nie puszczają, otworzyliśmy stacyjkę i jeden zwój pętli był utleniony i była przerwa, połączył ale bez efektów.
  • Poziom 10  
    Temat zamykam, silnik wyjmowany w ciemno, dziękuję wszystkim za pomoc !
  • Poziom 10  
    Temat zamykam, silnik wyjmowany w ciemno, dziękuję wszystkim za pomoc !