Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Delonghi ECAM 26.455 M - Wymiana grzałki

24 Lut 2019 12:46 471 3
  • Poziom 6  
    Witam, w moim ekspresie przestało działać zaciąganie mleka i zdarza się, że wypycha pojemnik z mlekiem. Zdjąłem obudowę i okazało się, że z grzałki leci woda. Poniżej zaznaczyłem czerwoną strzałką, gdzie leci, syczy i zbiera się rdza:

W sklepie north mają grzałkę na wymianę. Chciałem się zapytać, na co zwrócić uwagę przy wymianie, żeby czegoś nie zepsuć.

1) Czy te 2 białe elementy (jeden zaznaczony strzałką na zdjęciu powyżej) mogę po prostu przykręcić śrubami do nowej grzałki? To są jakieś bezpieczniki?
    2) Czy wężyki z grzałki wykręca się obcęgami (zdj. poniżej)?

Wiem z innego tematu na elektrodzie, że muszę wymienić też elektrozawór 8421, bo to jego wadliwość pewnie powoduje wypychanie pojemnika na mleko. I ewentualnie jeszcze zawór 8321/8311 z przodu, obok sprzęgła spieniacza mleka (sprzęgło już wymieniłem). W jednym temacie wspominają też o paście termoprzewodzącej - do czego ewentualnie miałaby być ta pasta?

Pozdrawiam,
    Maciej
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Moderator
    Przy wymianie grzałki:

- zaznacz sobie przewody elektryczne, abyś ich nie pomylił przy montażu
    - odłącz przewody od grzałki i bezpieczników termicznych (te dwa elementy)
    - opróżnij ekspres z wody, uważaj by resztki wody podczas demontażu wężyka
    nie dostały się do części elektrycznych/elektronicznych
    - odkręć kluczem płaskim śruby mocujące wężyki - jednym kluczem przytrzymaj
    śrubę grzałki, drugim odkręć mosiężną nakrętkę, montaż w ten sam sposób
    - zdemontuj grzałkę i wykręć z niej bezpieczniki termiczne
    - zamontuj te bezpieczniki do nowej grzałki, nie zamieniaj miejscami bezpieczników
    - zamontuj grzałkę mechanicznie, przyłącz wężyki i przewody elektryczne

Co do pasty termoprzewodzącej, być może ktoś stosował ją pod te bezpieczniki termiczne.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 6  
    @Felini

Dzięki wielkie, demontaż zakończony sukcesem :) Wiem już do czego pasta termoprzewodząca: do czujnika temperatury, który jest dociskany do grzałki przez mocowanie górnego bezpiecznika.
  • Poziom 6  
    Żeby zamknąć temat i podzielić się doświadczeniami: po wymianie grzałki i zaworu, który jest przykręcony do jej uchwytu, nadal były 2 problemy:

- nie zaciągało mleka
    - przy puszczaniu pary (aby oczyścić pojemnik na mleko) para leciała bardzo słabo i pojawiał się komunikat "pusty obwód, załóż dyszę wody i napełnij obwód".

Ten drugi problem całkowicie rozwiązała wymiana zaworu nr 8321, który jest z przodu obok adaptera/sprzęgła spieniacza mleka. Wymieniłem też trzeci zawór (nr 8311), który jest pod grzałką na samym dole. Wciąż jednak zaciąganie mleka działało bardzo słabo - coś tam leciało, ale głównie pluło, prychało i puszczało parę.

Chciałem się już poddać, ale zrobiłem ostatnią rzecz - odkamieniłem ekspres. Po tej czynności, wszystko wróciło do normy i znowu zaciąga mleko jak nowy. Więc wygląda na to, że coś, gdzieś było jeszcze przytkane?