Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralki Gorenje z nowej serii Waveactive-macie jaki¶ doswiadczenia?Za i przeciw

28 Lut 2019 12:12 2769 17
  • Poziom 4  
    Witam.
    Nadszedł czas decyzji na zakupy AGD i niestety im więcej czytam tym mam większy mętlik. Akurat pralka była żelaznym punktem zakupu, który miałem nie zmieniać, a wybrałem Bosch WAN2826 EPL/SPL. Model sprawdzony, wymienny zespół pior±cy, dobre opinie cena też ok. No przez przypadek trafiłem na now± serię pralek Gorenje Waveactive i... co¶ zaskoczyło. Bardzo mi się spodobała, cenowo bardzo podobnie do Boscha a np. bęben bajerancki, wykonany tak, że za to samo w Boschu już musiałbym sporo dopłacić. Dodatkowo firma obiecuje 5 lat gwarancji na najbardziej newralgiczny punkt każdej pralki czyli łożyska! To bardzo dużo. Wiem że s± firmy gdzie daj± 10 lat gwarancji na silnik, ale akurat silnik nie jest problemem w pralce a inverter a najczę¶ciej padaj± wła¶nie łożyska. Dodatkowo sama firma ma opinię raczej solidnego producenta. Czy kto¶ ma już jaka¶ pralkę z tej serii i mógłby co¶ o niej opowiedzieć?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    faral yrab napisał:
    Czy kto¶ ma już jaka¶ pralkę z tej serii i mógły co¶ o niej opowiedzieć?

Co prawda nie użytkuje tej pralki, ale miałem j± na sklepie. Robi bardzo fajne wrażenie. Funkcyjnie i programowo jest bardzo dobrze. Gorenje u mnie zawsze szło w dziesi±tkach, i faktycznie były to pralki solidne. My¶lę, że dalej s± to trwałe modele, ale brak wymiennych łożysk trochę boli. Fakt, jest ta 5 letnie gwarancja na łożyska, ale jest też mały kruczek. W regulaminie mamy pkt nr:
    3.6.
    W ramach przedłużonej gwarancji Gorenje-Polska sp. z o.o. jako gwarant zapewnia nieodpłatnie czę¶ci
    podlegaj±ce wymianie (jednak wył±cznie w odniesieniu do usterek i wad łożysk w zespole pior±cym),
    natomiast usługa wymiany czę¶ci, tj. koszty robocizny i koszty dojazdu, będzie podlegała opłacie przez
    beneficjenta gwarancji według aktualnego cennika Organizatora jako gwaranta
    (lub podmiotu
    ¶wiadcz±cego w imieniu gwaranta usługi gwarancyjne) obowi±zuj±cego w momencie egzekwowania
    przedłużonej gwarancji;
  • Poziom 4  
    O kurcze, nie zagłębiłem się w tym. No to faktycznie jest lipa. :( Kurcze, a brałem j± teraz na bank jako pewniak do kupna a widzę że wrócę do Boscha. Jednak możliwo¶ć wymiany łożyska mnie bardziej przekonuje.
  • Poziom 28  
    Jeżeli wymianie podlega cały zespół pior±cy (jeżeli łożyska serwisowo nie s± przeznaczone do wymiany), to wcale nie jest taka zła opcja. A pralki s± fajne. Za wymianę w Boschu też trzeba będzie zapłacić. Należałoby tylko zerkn±ć na cennik naprawczy organizatora promocji, czy nie ma stawek z kosmosu.
    Chyba że padn± dzień po pięcioletniej gwarancji- ale to też jeszcze nie koniec ¶wiata.
  • Poziom 4  
    dzwonilem dzis do serwisu Gorenje i rzeczywiscie caly zespol pioracy razem z bebnem podlega wymianie, niestety nikt nie potrafil mi powiedziec jaka jest cena uslugi .ktos ma jakis pomysl? mysle ze taka wymiana jest realizowana przez serwis zewnetrzny,
  • Poziom 28  
    faral yrab napisał:
    mysle ze taka wymiana jest realizowana przez serwis zewnetrzny,

To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.
  • Poziom 23  
    Borutka napisał:
    To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.

My¶lę, że 150-200zł trzeba liczyć za tak± usługę, jak nie więcej.
  • Poziom 28  
    PanAGD napisał:
    Borutka napisał:

My¶lę, że 150-200zł trzeba liczyć za tak± usługę, jak nie więcej.

Zgadza się. Tyle że opłata za usługę dotyczy tej konkretnej wymiany na gwarancji. I jak znam życie i czytam ten regulamin, to w cenie usługi zmieszcz± jeszcze cenę bębna. Także trzeba to sprawdzić
  • Poziom 26  
    Mam pralkę tej firmy od 2007 r.Przez cały okres użytkowania nie wymagała żadnych napraw,a używana była do¶ć dużo.Gorenje to solidna firma na lata.
  • Poziom 2  
    Jestem nowym użytkownikiem pralki Gorenje W1E60S3/PL. Wrażenia? Pierwsze uruchomienie w trybie czyszczenia bębna. Wszystko ok, faktycznie bęben był brudny. Następnie normalne pranie. Mniej więcej w połowie cyklu poczułem dobiegaj±cy z łazienki zapach gumy poł±czony ze spalenizn±. Zapach jest najbardziej odczuwalny z tylnej ¶ciany pralki. Dodatkowo tylna ¶ciana pralki jest ciepła. W trakcie prania słychać ¶wist/pisk. Nie jest on obecny cały czas. Ogólnie pralka pierze, nie wył±cza się, wykonuje swoj± robotę.

Zgłaszać to na gwarancję? Jakie¶ rady?
  • Poziom 39  
    Bęben pralki jest napędzany przez pasek napędowy wielorowkowy: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-gore...pl-pralki-gorenje,194,W1E60S3PL,m3117781.html
    Możliwe, że pasek powoduje te dĽwięki. Póki pralka pracuje prawidłowo wezwanie serwisu może zostać potraktowane jako bezzasadne a wtedy koszta dojazdu serwisu poniesie użytkownik.
    Je¶li pralka ulegnie ewidentnej awarii to wtedy serwis musi interweniować, niestety na czas naprawy użytkownik pozostanie bez pralki.
  • Poziom 2  
    Szczerze mówi±c bardziej mnie martwi ten sw±d gumy i delikatnej spalenizny. Plus bardzo ciepła tylna ¶ciana pralki. Zaznaczam, że w trakcie pierwszego uruchomienia, w trybie czyszczenia bębna wszystko było ok.
  • Poziom 39  
    Można spróbować zgłosić problem, ale wszystko zależy od tego jak odniesie się do tego serwis.
  • Specjalista AGD
    Szkoda tylko że łożyska niewymienne
  • Poziom 38  
    Męczę się wła¶nie nad wymian± łożysk w pralce i dochodzę do wniosku, że to zbędna funkcjonalno¶ć...
  • Poziom 23  
    freebsd napisał:
    Męczę się wła¶nie nad wymian± łożysk w pralce i dochodzę do wniosku, że to zbędna funkcjonalno¶ć...

Je¶li pralka ma 8-10 lat, to faktycznie można się zastanowić czy jest sens wymiany, ale gdy w 2-3 letniej pralce padn± łożyska, to już jest to kwestia opłacalna.
  • Poziom 38  
    To tu wytrzymały pand 10 lat :-) Łożyska potrafi± pa¶ć po 2-3 latach? Fajna jako¶ć.
  • Poziom 9  
    Kupiłem pralkę WA 824 i jak na razie same plusy .Słychać ¶wist podczas wirowania ale to chyba normalne .Pierze bardzo dobrze i nie gniecie ubrań .Wykonanie lepsze niż u konkurencji a wymiana łożysk też jest do zrobienia po rozcięciu bębna .W starej pralce łożysko wymieniałem po 10 latach intensywnego używania co i tak było bez sensu ponieważ po kolei zaczęły się sypać inne podzespoły . Trzymanie pralki powyżej kilku lat jest raczej nie opłacalne ze względu na większe zużycie pr±du ,proszku i gorsz± jako¶ć prania . Siostra kupiła jedn± z najbardziej chwalonych pralek z wymiennymi łożyskami i co kilka miesięcy awaria .Dzisiaj z tym sprzętem to jest loteria .