Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralki Gorenje z nowej serii Waveactive-macie jaki¶ doswiadczenia?Za i przeciw

faral yrab 28 Feb 2019 12:12 5373 17
 • #1
  faral yrab
  Level 4  
  Witam.
  Nadszedł czas decyzji na zakupy AGD i niestety im więcej czytam tym mam większy mętlik. Akurat pralka była żelaznym punktem zakupu, który miałem nie zmieniać, a wybrałem Bosch WAN2826 EPL/SPL. Model sprawdzony, wymienny zespół pior±cy, dobre opinie cena też ok. No przez przypadek trafiłem na now± serię pralek Gorenje Waveactive i... co¶ zaskoczyło. Bardzo mi się spodobała, cenowo bardzo podobnie do Boscha a np. bęben bajerancki, wykonany tak, że za to samo w Boschu już musiałbym sporo dopłacić. Dodatkowo firma obiecuje 5 lat gwarancji na najbardziej newralgiczny punkt każdej pralki czyli łożyska! To bardzo dużo. Wiem że s± firmy gdzie daj± 10 lat gwarancji na silnik, ale akurat silnik nie jest problemem w pralce a inverter a najczę¶ciej padaj± wła¶nie łożyska. Dodatkowo sama firma ma opinię raczej solidnego producenta. Czy kto¶ ma już jaka¶ pralkę z tej serii i mógłby co¶ o niej opowiedzieć?
 • Helpful post
  #2
  PanAGD
  Level 23  
  faral yrab wrote:
  Czy kto¶ ma już jaka¶ pralkę z tej serii i mógły co¶ o niej opowiedzieć?

  Co prawda nie użytkuje tej pralki, ale miałem j± na sklepie. Robi bardzo fajne wrażenie. Funkcyjnie i programowo jest bardzo dobrze. Gorenje u mnie zawsze szło w dziesi±tkach, i faktycznie były to pralki solidne. My¶lę, że dalej s± to trwałe modele, ale brak wymiennych łożysk trochę boli. Fakt, jest ta 5 letnie gwarancja na łożyska, ale jest też mały kruczek. W regulaminie mamy pkt nr:
  3.6.
  W ramach przedłużonej gwarancji Gorenje-Polska sp. z o.o. jako gwarant zapewnia nieodpłatnie czę¶ci
  podlegaj±ce wymianie (jednak wył±cznie w odniesieniu do usterek i wad łożysk w zespole pior±cym),
  natomiast usługa wymiany czę¶ci, tj. koszty robocizny i koszty dojazdu, będzie podlegała opłacie przez
  beneficjenta gwarancji według aktualnego cennika Organizatora jako gwaranta
  (lub podmiotu
  ¶wiadcz±cego w imieniu gwaranta usługi gwarancyjne) obowi±zuj±cego w momencie egzekwowania
  przedłużonej gwarancji;
 • #3
  faral yrab
  Level 4  
  O kurcze, nie zagłębiłem się w tym. No to faktycznie jest lipa. :( Kurcze, a brałem j± teraz na bank jako pewniak do kupna a widzę że wrócę do Boscha. Jednak możliwo¶ć wymiany łożyska mnie bardziej przekonuje.
 • #4
  Borutka
  Level 29  
  Jeżeli wymianie podlega cały zespół pior±cy (jeżeli łożyska serwisowo nie s± przeznaczone do wymiany), to wcale nie jest taka zła opcja. A pralki s± fajne. Za wymianę w Boschu też trzeba będzie zapłacić. Należałoby tylko zerkn±ć na cennik naprawczy organizatora promocji, czy nie ma stawek z kosmosu.
  Chyba że padn± dzień po pięcioletniej gwarancji- ale to też jeszcze nie koniec ¶wiata.
 • #5
  faral yrab
  Level 4  
  dzwonilem dzis do serwisu Gorenje i rzeczywiscie caly zespol pioracy razem z bebnem podlega wymianie, niestety nikt nie potrafil mi powiedziec jaka jest cena uslugi .ktos ma jakis pomysl? mysle ze taka wymiana jest realizowana przez serwis zewnetrzny,
 • #6
  Borutka
  Level 29  
  faral yrab wrote:
  mysle ze taka wymiana jest realizowana przez serwis zewnetrzny,

  To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.
 • #7
  PanAGD
  Level 23  
  Borutka wrote:
  To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.

  My¶lę, że 150-200zł trzeba liczyć za tak± usługę, jak nie więcej.
 • #8
  Borutka
  Level 29  
  PanAGD wrote:
  Borutka wrote:
  To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.

  My¶lę, że 150-200zł trzeba liczyć za tak± usługę, jak nie więcej.

  Zgadza się. Tyle że opłata za usługę dotyczy tej konkretnej wymiany na gwarancji. I jak znam życie i czytam ten regulamin, to w cenie usługi zmieszcz± jeszcze cenę bębna. Także trzeba to sprawdzić
 • #9
  qwart
  Level 26  
  Mam pralkę tej firmy od 2007 r.Przez cały okres użytkowania nie wymagała żadnych napraw,a używana była do¶ć dużo.Gorenje to solidna firma na lata.
 • #10
  P._
  Level 2  
  Jestem nowym użytkownikiem pralki Gorenje W1E60S3/PL. Wrażenia? Pierwsze uruchomienie w trybie czyszczenia bębna. Wszystko ok, faktycznie bęben był brudny. Następnie normalne pranie. Mniej więcej w połowie cyklu poczułem dobiegaj±cy z łazienki zapach gumy poł±czony ze spalenizn±. Zapach jest najbardziej odczuwalny z tylnej ¶ciany pralki. Dodatkowo tylna ¶ciana pralki jest ciepła. W trakcie prania słychać ¶wist/pisk. Nie jest on obecny cały czas. Ogólnie pralka pierze, nie wył±cza się, wykonuje swoj± robotę.

  Zgłaszać to na gwarancję? Jakie¶ rady?
 • #11
  Kenworth 18
  Level 42  
  Bęben pralki jest napędzany przez pasek napędowy wielorowkowy: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-gore...pl-pralki-gorenje,194,W1E60S3PL,m3117781.html
  Możliwe, że pasek powoduje te dĽwięki. Póki pralka pracuje prawidłowo wezwanie serwisu może zostać potraktowane jako bezzasadne a wtedy koszta dojazdu serwisu poniesie użytkownik.
  Je¶li pralka ulegnie ewidentnej awarii to wtedy serwis musi interweniować, niestety na czas naprawy użytkownik pozostanie bez pralki.
 • #12
  P._
  Level 2  
  Szczerze mówi±c bardziej mnie martwi ten sw±d gumy i delikatnej spalenizny. Plus bardzo ciepła tylna ¶ciana pralki. Zaznaczam, że w trakcie pierwszego uruchomienia, w trybie czyszczenia bębna wszystko było ok.
 • #13
  Kenworth 18
  Level 42  
  Można spróbować zgłosić problem, ale wszystko zależy od tego jak odniesie się do tego serwis.
 • #14
  abuhamza
  Home appliances specialist
  Szkoda tylko że łożyska niewymienne
 • #15
  freebsd
  Level 39  
  Męczę się wła¶nie nad wymian± łożysk w pralce i dochodzę do wniosku, że to zbędna funkcjonalno¶ć...
 • #16
  PanAGD
  Level 23  
  freebsd wrote:
  Męczę się wła¶nie nad wymian± łożysk w pralce i dochodzę do wniosku, że to zbędna funkcjonalno¶ć...

  Je¶li pralka ma 8-10 lat, to faktycznie można się zastanowić czy jest sens wymiany, ale gdy w 2-3 letniej pralce padn± łożyska, to już jest to kwestia opłacalna.
 • #17
  freebsd
  Level 39  
  To tu wytrzymały pand 10 lat :-) Łożyska potrafi± pa¶ć po 2-3 latach? Fajna jako¶ć.
 • #18
  kerim663
  Level 9  
  Kupiłem pralkę WA 824 i jak na razie same plusy .Słychać ¶wist podczas wirowania ale to chyba normalne .Pierze bardzo dobrze i nie gniecie ubrań .Wykonanie lepsze niż u konkurencji a wymiana łożysk też jest do zrobienia po rozcięciu bębna .W starej pralce łożysko wymieniałem po 10 latach intensywnego używania co i tak było bez sensu ponieważ po kolei zaczęły się sypać inne podzespoły . Trzymanie pralki powyżej kilku lat jest raczej nie opłacalne ze względu na większe zużycie pr±du ,proszku i gorsz± jako¶ć prania . Siostra kupiła jedn± z najbardziej chwalonych pralek z wymiennymi łożyskami i co kilka miesięcy awaria .Dzisiaj z tym sprzętem to jest loteria .