Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralki Gorenje z nowej serii Waveactive-macie jaki¶ doswiadczenia?Za i przeciw

28 Lut 2019 12:12 2769 17
 • Poziom 4  
  Witam.
  Nadszedł czas decyzji na zakupy AGD i niestety im więcej czytam tym mam większy mętlik. Akurat pralka była żelaznym punktem zakupu, który miałem nie zmieniać, a wybrałem Bosch WAN2826 EPL/SPL. Model sprawdzony, wymienny zespół pior±cy, dobre opinie cena też ok. No przez przypadek trafiłem na now± serię pralek Gorenje Waveactive i... co¶ zaskoczyło. Bardzo mi się spodobała, cenowo bardzo podobnie do Boscha a np. bęben bajerancki, wykonany tak, że za to samo w Boschu już musiałbym sporo dopłacić. Dodatkowo firma obiecuje 5 lat gwarancji na najbardziej newralgiczny punkt każdej pralki czyli łożyska! To bardzo dużo. Wiem że s± firmy gdzie daj± 10 lat gwarancji na silnik, ale akurat silnik nie jest problemem w pralce a inverter a najczę¶ciej padaj± wła¶nie łożyska. Dodatkowo sama firma ma opinię raczej solidnego producenta. Czy kto¶ ma już jaka¶ pralkę z tej serii i mógłby co¶ o niej opowiedzieć?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  faral yrab napisał:
  Czy kto¶ ma już jaka¶ pralkę z tej serii i mógły co¶ o niej opowiedzieć?

  Co prawda nie użytkuje tej pralki, ale miałem j± na sklepie. Robi bardzo fajne wrażenie. Funkcyjnie i programowo jest bardzo dobrze. Gorenje u mnie zawsze szło w dziesi±tkach, i faktycznie były to pralki solidne. My¶lę, że dalej s± to trwałe modele, ale brak wymiennych łożysk trochę boli. Fakt, jest ta 5 letnie gwarancja na łożyska, ale jest też mały kruczek. W regulaminie mamy pkt nr:
  3.6.
  W ramach przedłużonej gwarancji Gorenje-Polska sp. z o.o. jako gwarant zapewnia nieodpłatnie czę¶ci
  podlegaj±ce wymianie (jednak wył±cznie w odniesieniu do usterek i wad łożysk w zespole pior±cym),
  natomiast usługa wymiany czę¶ci, tj. koszty robocizny i koszty dojazdu, będzie podlegała opłacie przez
  beneficjenta gwarancji według aktualnego cennika Organizatora jako gwaranta
  (lub podmiotu
  ¶wiadcz±cego w imieniu gwaranta usługi gwarancyjne) obowi±zuj±cego w momencie egzekwowania
  przedłużonej gwarancji;
 • Poziom 4  
  O kurcze, nie zagłębiłem się w tym. No to faktycznie jest lipa. :( Kurcze, a brałem j± teraz na bank jako pewniak do kupna a widzę że wrócę do Boscha. Jednak możliwo¶ć wymiany łożyska mnie bardziej przekonuje.
 • Poziom 28  
  Jeżeli wymianie podlega cały zespół pior±cy (jeżeli łożyska serwisowo nie s± przeznaczone do wymiany), to wcale nie jest taka zła opcja. A pralki s± fajne. Za wymianę w Boschu też trzeba będzie zapłacić. Należałoby tylko zerkn±ć na cennik naprawczy organizatora promocji, czy nie ma stawek z kosmosu.
  Chyba że padn± dzień po pięcioletniej gwarancji- ale to też jeszcze nie koniec ¶wiata.
 • Poziom 4  
  dzwonilem dzis do serwisu Gorenje i rzeczywiscie caly zespol pioracy razem z bebnem podlega wymianie, niestety nikt nie potrafil mi powiedziec jaka jest cena uslugi .ktos ma jakis pomysl? mysle ze taka wymiana jest realizowana przez serwis zewnetrzny,
 • Poziom 28  
  faral yrab napisał:
  mysle ze taka wymiana jest realizowana przez serwis zewnetrzny,

  To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.
 • Poziom 23  
  Borutka napisał:
  To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.

  My¶lę, że 150-200zł trzeba liczyć za tak± usługę, jak nie więcej.
 • Poziom 28  
  PanAGD napisał:
  Borutka napisał:
  To na pewno. Tyle że z regulaminu można wywnioskować, że cena usługi nie musi być standardowa, a raczej jest ustalona w ramach konkretnie tej gwarancji.

  My¶lę, że 150-200zł trzeba liczyć za tak± usługę, jak nie więcej.

  Zgadza się. Tyle że opłata za usługę dotyczy tej konkretnej wymiany na gwarancji. I jak znam życie i czytam ten regulamin, to w cenie usługi zmieszcz± jeszcze cenę bębna. Także trzeba to sprawdzić
 • Poziom 26  
  Mam pralkę tej firmy od 2007 r.Przez cały okres użytkowania nie wymagała żadnych napraw,a używana była do¶ć dużo.Gorenje to solidna firma na lata.
 • Poziom 2  
  Jestem nowym użytkownikiem pralki Gorenje W1E60S3/PL. Wrażenia? Pierwsze uruchomienie w trybie czyszczenia bębna. Wszystko ok, faktycznie bęben był brudny. Następnie normalne pranie. Mniej więcej w połowie cyklu poczułem dobiegaj±cy z łazienki zapach gumy poł±czony ze spalenizn±. Zapach jest najbardziej odczuwalny z tylnej ¶ciany pralki. Dodatkowo tylna ¶ciana pralki jest ciepła. W trakcie prania słychać ¶wist/pisk. Nie jest on obecny cały czas. Ogólnie pralka pierze, nie wył±cza się, wykonuje swoj± robotę.

  Zgłaszać to na gwarancję? Jakie¶ rady?
 • Poziom 39  
  Bęben pralki jest napędzany przez pasek napędowy wielorowkowy: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-gore...pl-pralki-gorenje,194,W1E60S3PL,m3117781.html
  Możliwe, że pasek powoduje te dĽwięki. Póki pralka pracuje prawidłowo wezwanie serwisu może zostać potraktowane jako bezzasadne a wtedy koszta dojazdu serwisu poniesie użytkownik.
  Je¶li pralka ulegnie ewidentnej awarii to wtedy serwis musi interweniować, niestety na czas naprawy użytkownik pozostanie bez pralki.
 • Poziom 2  
  Szczerze mówi±c bardziej mnie martwi ten sw±d gumy i delikatnej spalenizny. Plus bardzo ciepła tylna ¶ciana pralki. Zaznaczam, że w trakcie pierwszego uruchomienia, w trybie czyszczenia bębna wszystko było ok.
 • Poziom 39  
  Można spróbować zgłosić problem, ale wszystko zależy od tego jak odniesie się do tego serwis.
 • Specjalista AGD
  Szkoda tylko że łożyska niewymienne
 • Poziom 38  
  Męczę się wła¶nie nad wymian± łożysk w pralce i dochodzę do wniosku, że to zbędna funkcjonalno¶ć...
 • Poziom 23  
  freebsd napisał:
  Męczę się wła¶nie nad wymian± łożysk w pralce i dochodzę do wniosku, że to zbędna funkcjonalno¶ć...

  Je¶li pralka ma 8-10 lat, to faktycznie można się zastanowić czy jest sens wymiany, ale gdy w 2-3 letniej pralce padn± łożyska, to już jest to kwestia opłacalna.
 • Poziom 38  
  To tu wytrzymały pand 10 lat :-) Łożyska potrafi± pa¶ć po 2-3 latach? Fajna jako¶ć.
 • Poziom 9  
  Kupiłem pralkę WA 824 i jak na razie same plusy .Słychać ¶wist podczas wirowania ale to chyba normalne .Pierze bardzo dobrze i nie gniecie ubrań .Wykonanie lepsze niż u konkurencji a wymiana łożysk też jest do zrobienia po rozcięciu bębna .W starej pralce łożysko wymieniałem po 10 latach intensywnego używania co i tak było bez sensu ponieważ po kolei zaczęły się sypać inne podzespoły . Trzymanie pralki powyżej kilku lat jest raczej nie opłacalne ze względu na większe zużycie pr±du ,proszku i gorsz± jako¶ć prania . Siostra kupiła jedn± z najbardziej chwalonych pralek z wymiennymi łożyskami i co kilka miesięcy awaria .Dzisiaj z tym sprzętem to jest loteria .