Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kłopot z wycieraczkami Peugeot Boxer 2008r.

Anon1997 01 Mar 2019 19:02 6657 2
 • #1
  Anon1997
  Level 6  
  Witam
  Mam problem z wycieraczkami w Boxerze generalnie z początku (zależało od momentu) Niekiedy wycieraczki nie chodziły wcale (na wszystkich biegach) ale też niekiedy lubiły zaraz po odpaleniu same się włączyć i chodzić mimo wyłączonej manetki od wycieraczek.
  Wymieniłem manetkę problem ustał, ale pojawił się zaraz następny, wycieraczki może działają ale tylko na ostatnim biegu, na wcześniejszych mniejszych ani nie drgną.
  ponadto kiedy już działają na ostatnim biegu i wyłączę z niego zatrzymują się gdzie chcą.
  Rozebrałem też mechanizm bo sądziłem że może się też przycierać, lecz nie mechanizm śmiga jak "nówka" ponadto podpiąłem sam silniczek (bez mechanizmu) i jest tak samo czyli działa tylko na najszybszym biegu.
  Pomocy czy to silniczek? Czy jest jeszcze jakiś po drodze moduł czy przekaźnik?
  Chociaż podejrzewam że cały moduł może być razem w silniczku
 • #2
  barzwiszc93
  Level 15  
  To, że wycieraczki działają tylko na ostatnim biegu i zatrzymują się gdzie chcą, może świadczyć tylko o uszkodzaniu samego mechanizmu, który nimi porusza (nie przy manetce, lecz przy wycieraczkach). Miałem tak w dwóch samochodach, a wszystkiemu było winne, to że przekręciłem kluczyk na wycieraczkach przymarzniętych do szyby. Jedna puściła, druga nie. O ile w pierwszym przypadku peugeot 106 sąsiad rozebrał teoretycznie nierozbieralny silniczek, i złożył na nowo, o tyle w oplu corsie c pomogło to, że Żona wjechała niechcący w wycieraczkę skrobaczką skrobiąc lód. Coś przeskoczyło i działało przez kilka lat. Póżniej sprzedałem auto :) Nie szukaj przy manetce, a przy silniczku.
 • #3
  Anon1997
  Level 6  
  Źle zrozumiałeś manetka też była uszkodzona bo świadczyło o tym że wycieraczki uruchamiały się niekiedy jak manetka byłą w pozycji 0, no a niekiedy wcale. Kiedy ją wymieniłem właśnie pojawił się problem z tym że działa na 3 ostatnim biegu i zatrzymuje się gdzie chce. nawet się dzieje tak jak odepnę mechanizm a podepnę sam goły silniczek. Sam miałem kilka lat temu podobną sytuację z mechanizmem w Twingo i przeczyszczenie prowadnic mechanizmu. Ale tutaj jest coś innego. No nic zamówiłem silniczek na jutro zobaczę czy to coś da jak coś się odezwę.