Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Toyota/Avensis/T27 - Dziwne objawy przy zapalaniu

gorti1 05 Mar 2019 16:17 117 2
  • Toyota/Avensis/T27 - Dziwne objawy przy zapalaniu

Poziom 8  

Dzień dobry
    Jestem nowym posiadaczem Toyoty Avensis T27 1,8 benzyna i na razie się jej uczę (posiadam ją zaledwie od tygodnia).
    W sobotę założyłem do niej proste odcięcie pompy paliwa wstawiając przełącznik na przewodzie zasilającym pompę paliwa.
    Po tej operacji sprawdziłem działanie przełącznika i było wszystko ok, wieczorem trochę jeszcze nią pojeździłem za każdym razem po wyjściu z samochodu wyłączając zasilanie pompy. Wszystko działało bez problemu. W niedzielę i poniedziałek nie potrzebowałem auta więc stało na parkingu oczywiście z wyłączoną pompą paliwa. Dzisiaj wsiadłem do niej i ku mojemu zdziwieniu nawigacja po przekręceniu kluczyka nie włączyła się a jedynie pojawił się Japoński napis a po nim po angielsku, że proszę nie wyłączać zasilania ponieważ trwa ładowanie danych z karty SD.
    W tym czasie chciałem zapalić auto i rozrusznik nie reagował na próbę zapalenia. Wszystkie kontrolki świeciły normalnie a jedynie nawigacja gasiła się jak przekręcałem kluczyk w celu zapalenia.
    Poczekałem chwilę w celu zładowania danych przez nawigację i spróbowałem ponownie nadal nic.
    Wiec zamknąłem go z pilota i ponownie otworzyłem i wtedy auto zapaliło bez problemu.
    Idąc za ciosem ponownie wyłączyłem zasilanie pompy paliwa chcąc sprawdzić czy problem się powtórzy jednak okazało się, że nawigacja działa już normalnie więc odciąłem zasilanie i poszedłem do domu.
    Po jakiejś godzinie znów zszedłem do auta sprawdzić co i jak i nawigacja działała, jednak znów nie chciał zapalić mimo, że włączyłem mu zasilanie. Dopiero jak zamknąłem go z pilota i ponownie otworzyłem przy włączonym zasilaniu pompy auto zapaliło.
    W związku z powyższym proszę o informację :
    1 co odcięcie zasilania pompy ma wspólnego z nawigacją, bo wydaje mi się, że nic a jeśli mam rację to dlaczego tak się stało?
    2 dlaczego auto nie chce zakręcić zaraz po wejściu do niego tylko muszę kombinować z pilotem ( zaznaczę, że dwa razy już mi się tak zdarzyło jak jeszcze nie było odcięcia).
    3 czy takie odcięcie na dłuższą metę może zaszkodzić komputerowi i całej elektronice auta?

Proszę o pomoc bo już sam nie wiem co się dzieje.
    Gorti

0 2

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

W którym dokładnie miejscu przeciąłeś kabel ?

0
    Poziom 8  

Kabel przecięty został ok 10 cm przed wejściem pod pokrywę od pompy paliwa.
    Dodam jeszcze że dzisiaj rano sprawdziłem czy odpali i nie miał żadnego problemu więc nie wiem czy to wina tego wyłącznika.
    Jedyne co teraz zrobiłem to najpierw włączyłem zasilanie a dopiero potem włożyłem kluczyk do stacyjki ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
    Co do nawigacji to po wczorajszym "restarcie" na razie włącza się bez problemu stacje radiowe się nie wykasowały tak jak przy braku napięcia.

Gorti

0