Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EB944BA+ in steam - połaczenie do LAN

kpfds 09 Mar 2019 11:45 609 0
 • #1
  kpfds
  Poziom 11  
  Kupiłem piekarnik Amica EB9446BA+
  Po podłączeniu do sieci na routerze widzę ze przydzielono mu adres IP. Niestety piekarnik jest niewidoczny dla aplikacji (Android oraz Win10)- test ping pozytywny.
  Na ekranie zamiast pogody jest symbol lupy. Gdzie w MENU znajdę jakiekolwiek ustawienia sieciowe? Dlaczego aplikacja nie widzi piekarnika?

  Takie zapytanie wysłałem do helpdesku Amica.

  Oto odpowiedź:

  Symbol lupy świadczy o braku zdefiniowanej w piekarniku lokalizacji pogodowej (można to zrobić z poziomu aplikacji, jednak oczywiście to wymaga skomunikowania jej z piekarnikiem), ewentualnie o braku dostępu do Internetu z poziomu piekarnika.

  Czy piekarnik jest podłączony bezpośrednio (kablem RJ45) czy poprzez router TP-LINK ?

  Jeśli przez TP-Link to czy został on skonfigurowany w trybie client lub repeater. Czy piekarnik jest poprawnie połączony przewodem RJ45 z TPLink-iem i czy przewód nie jest uszkodzony (mieliśmy kilka takich przypadków).

  Prosimy o sprawdzenie czy piekarnik otrzymał prawidłowy adres IP (zgodny z maską sieci domowej).

  Z poziomu panelu piekarnika -> "menu windgetów" j.n. (wejście poprzez symbol "czerwony domek" - środkowa ikona u dołu ekranu)
  należy użyć ikony notebook-a (zielona obwódka na zdjęciu poniżej)
  Amica EB944BA+ in steam - połaczenie do LAN
  Wyświetli się lista aplikacji dopuszczonych do sterowania piekarnikiem - jeśli jest pusta żadnej aplikacji nie udało się połączyć. Należy trzymając przycisk "klucza" (po lewej stronie od panelu/ekranu (lewy górny róg)) nacisnąć i przytrzymać palcem prawy dolny róg ekranu przez 5 sek.
  Amica EB944BA+ in steam - połaczenie do LAN
  Pojawi się ekran z informacją sieciową. W przypadku poprawnej komunikacji z routerem.

  LAN IP: powinien zawierać przydzielony adres sieciowy (nie zerowy i zgodny z maską domowej sieci WiFi). MAC - jest dostępny z tego poziomu
  Amica EB944BA+ in steam - połaczenie do LAN
  W celu przeanalizowania tego przypadku prosimy o przesłanie zdjęcia ekranu j.w. - przy włączonej aplikacji ( po próbie połączenia z piekarnikiem ) oraz screen ustawień sieciowych (z obszaru "ustawienia sieci HTTP" ) z aplikacji pod Windows j.n..
  Amica EB944BA+ in steam - połaczenie do LAN Amica EB944BA+ in steam - połaczenie do LAN
  Tryb komunikacji lokalnej (LAN) jest trybem wyłącznym tylko jedna aplikacja w jednym czasie może się podłączyć do piekarnika - tryb WAN nie ma tych ograniczeń jednak wymaga co najmniej jednorazowego połączenia aplikacji po LAN w celu umieszczenia jej unikalnego identyfikatora w firewall piekarnika.
  Może komuś się ta informacja przyda ;)