Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vento 1.8 GT - wysokie spalanie i brak mocy

mozilla 08 Sep 2005 23:34 1031 7
    mozilla
    Level 11  
    Witam posiadam auto vento 1.8 GT 92' mam poważny problem auto zaczeło dużo palić czuć benzyne jakby nie spalał do końca przy tym brakło mu mocy i strasznie się dusi ja mu w gaz a on nie idzie. Wymieniłem silnik krokowy bo obroty wariowały chodzi teraz w miarę równo ale nie ma kopa a pod komuter też nie mogę go podłączyć bo gdzieś nie łączy anikt nie chce przy tym grzebać i jestem w kropce bo nie wiem co robić i co mam naprawiać.
    qbis19
    Level 20  
    Nic nie napisaleś o filtrze powietrza a opisujesz objawy typowe dla brudnego filtra .
    Slawek J
    Level 30  
    Moze pompka paliwa sie konczy i slabo podaje paliwo. Zmierz cisnienie w ukladzie paliwowym jesli jest dobre to bedzie mozna to wyklauczyc.
    Pozdrawiam.
    mozilla
    Level 11  
    filtr powietrza jest nowy wymieniłem ucszczelke pod tym wtryskiem i teraz mniej kopci ale dalej nie ma mocy, gościu sprawdził sonde i powiedział że pokazuje od -0.5 do+0.5V i dalej nie wiem ale wygląda na to że chyba jest walnięta
    Nikos_Wariat
    Level 13  
    to temu panu mechanikowi podziekuj sonda nie ma wskazn ujemnych sonda pracuje od 0.2 do 0.8 volta i osyluje miedzy tymi wartosciami. jesli sonda wolo chodzi lub w nie calym zakresie lub sie zacina jest bez warunkowo do wymiany . zaczol bym wlasnie od jej wymiany.
    diesel5857
    Level 21  
    popieram zacznij od sondy -- na jej podstawie ustawia sie komputer

poz. piotr
    mozilla
    Level 11  
    wymieniłem sonde no i teraz nie kopci ale dalej nie ma mocy ciężko wchodzi na obroty przed założeniem nowej sondy odłączyłem akumulec na 12h bo niby tak się resetuje komputer ale nie idzie czy to może też być przestawiony rozrząd ?
    JAFO
    Level 25  
    Myślę, że przy takich objawach diagnoza powinna coś konkretnego podpowiedzieć. Wtedy można zacząć szukać dużo pewniej.