Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 5s - nieudana wymiana LCD

Dikejakq 14 Mar 2019 19:48 525 12
    Dikejakq
    Level 4  
    Dzień dobry, mam problem z IPhone 5s.
    Odklejał się w nim LCD. Postanowiłem wymienić go na nowy.
    Przełożyłem przycisk home, aparat itp.
    Oczywiście na wyłączonej baterii podłączyłem wszystko.
    Bez składania telefonu podłączłem baterię i sprawdziłem czy wszystko jest ok. Telefon się uruchomił, dotyk pracował. Wszystko w jak najlepszym porządku. Podłączyłem home, złączyłem ekran z korpusem. Uruchamiam.... białe tło, czarne jebłko i reset. I tak na okrągło. Spróbowałem podmienić stary ekran bez przycisku home i to samo. Odłączyłem taśmę kamery i również bez różnicy Co mogło się stać ? Spróbowałem aktualizacji przez itune i błąd 9 :(

Proszę o pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    RAFi X
    Level 28  
    Czy przycisk HOME masz oryginalny? Tzn ten z pierwszego montażu w telefonie? Próbowałeś resetu telefonu?
    Cyt.:
    "Na telefonie iPhone 6s lub wcześniejszym modelu, iPadzie lub iPodzie touch: naciśnij przycisk Początek oraz przycisk górny (lub boczny) i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż pojawi się logo firmy Apple."

Dodano po 1 [minuty]:

PS. Ogólnie z tego co słyszałem od postronnych ludzi szanse są niewielkie na naprawę fizycznie uszkodzonego 5S, w zasadzie jest to nieopłacalne. Pooglądaj wszystkie tasiemki.
    Jak podłączysz ładowarkę to ładuje?
    Dikejakq
    Level 4  
    Tak, przycisk przełożyłem z poprzedniego LCD

Teraz jak podłącze łądowarkę to wyskakuje tylko komunikat z Itunes, ponieważ próbowałem zrobić aktualizację i wyskoczył błąd 9. Sam się zastanawiam dlaczego próbowałem z aktualizacją
    RAFi X
    Level 28  
    Myślę, że tutaj jest pies pogrzebany. W przycisku home jest procesor - ten jest sparowany z układem w płycie głównej telefonu. Żeby zapobiegać np przełożeniu przycisku ze swojego telefonu do np. znalezionego i odblokowania go. Taki telefon wtedy się zabezpiecza przed dostępem do danych w nim zapisanych.
    Myślę, że nic już z nim nie zrobisz.
    Dikejakq
    Level 4  
    Przez DFU Bład 0xE8000065. Przełożyłem inne usb i dalej błąd 9
    RAFi X
    Level 28  
    Rozumiem, jaki masz sprzęt (laptop/desktop)? Generalnie dość powszechny błąd, odnosi się do przerwanej komunikacji.
    Dikejakq
    Level 4  
    Odłączyłem jeszcze całkowicie LCD, wymieniłem baterię... Ale już chyba za późno. Cały czas Błąd 9.
  • Helpful post
    KRY5PIN
    Level 36  
    Uszkodziłeś coś mechanicznie przy skręcaniu... być może powaliłeś śrubki.... oddaj najlepiej do serwisu.
    Dikejakq
    Level 4  
    Faktycznie skręcałem jeszcze osłonę przy taśmach LCD... zapewne pomyliłem śrubki. Czy temat do odratowania czy tylko części ?

Już widzę co uczyniłem...

Iphone 5s - nieudana wymiana LCD
    mardar
    Level 21  
    Współczuje koledze i rada na przyszłość której znajomy mnie nauczył jeśli chodzi o iphone'y: Każda śróbka w tulejkach które są na płycie głównej ma swoje miejsce(te które są do korpusu przykręcane to nie koniecznie:D). Wracając do tematu na yt są filmiki jak hindusi i inne narodowości naprawiają przewiercony druk, ale to wyższa szkoła jazdy... ale w u nas też są tacy kozacy:)
    Dikejakq
    Level 4  
    Czy możesz podesłać przykładowy filmik ? Chciałbym zobaczyć z ciekawości.
    RafalB

Level 28  
    Ścieżki w laminacie płyty "pod tulejką" to częsty przypadek, obecnie chyba nie opłaca się tego naprawiać, koszt zbyt duży w stosunku do wartości urządzenia.
    https://www.instagram.com/p/Bckrk6eFapi/

Może uda mi się kiedyś to sfilmować na YouTube