Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Citroen Xsara II 1.6i - Lampka STOP zaświeciła się

mattis7 15 Mar 2019 10:01 84 6
  • #1 15 Mar 2019 10:01
    mattis7
    Poziom 3  

Cześć, piszę w związku z moim poprzednim postem -> LINK
    "Cześć, mój pierwszy problem z autem benzyniakiem, którego nie potrafię sam rozwiązać - więc pierwszy post. Generalnie jechałem dzisiaj moim Citroenem i nagle zobaczyłem, że temperaturę silnika wywaliło do 120°C, chwila moment i zaświeciła się lampka STOPu. No to hamulce i heja, poczekałem chwilę na zgaszonym silniku. Temperatura nagle opadła do 60°C no to ostrożnie zacząłem jechać, temperatura stała na 60°C (dziwne, bo jak silnik chodzi to zawsze jest więcej 70-90°C), jednak po przejechaniu kawałka drogi znowu kontrolka STOPu zaczęła świecić . Zatrzymałem się i tak auto stoi. Nie mogę znaleźć podobnego problemu z tym modelem samochodu, dlatego też piszę z prośbą o pomoc, co to może być?"

Niestety dolanie 1,5l płynu chłodniczego zadziałało jedynie na odcinek kilku kilometrów i znów wyskoczył napis STOP oraz czerwona lampka nad temperaturą silnika a sama temperatura z 120°C spada po jakimś czasie na 60°C i tak stoi (gdzie normalnie jest przecież 80-90°C przy uruchomionym silniku). Wycieku nie mam, nic nie leci z dołu samochodu.
    Samo auto ciężko się odpala, obroty na starcie potrafią skakać przy zimnym silniku a ogrzewanie nie działa.

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2019 10:02
    andrzej20001
    Poziom 43  

mattis7 napisał:
    ogrzewanie nie działa
    mattis7 napisał:
    Niestety dolanie 1,5l płynu chłodniczego zadziałało jedynie na odcinek kilku kilometrów

Pozostaje polecany mechank.

0
  • #3 15 Mar 2019 10:57
    mattis7
    Poziom 3  

andrzej20001 napisał:
    mattis7 napisał:
    ogrzewanie nie działa
    mattis7 napisał:
    Niestety dolanie 1,5l płynu chłodniczego zadziałało jedynie na odcinek kilku kilometrów

Pozostaje polecany mechank.

A co myślisz o próbie wymianie termostatu?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2019 11:00
    pepe150
    Poziom 34  

Ale tamten temat nie jest zamknięty.

mattis7 napisał:
    a ogrzewanie nie działa.

A węże do nagrzewnicy są gorące? Czy stwierdzasz, że leci zimne powietrze?

STOP się zapala bo przekracza temperaturę.
    Wentylator chłodnicy się uruchamia?

0
  • Pomocny post
    #5 15 Mar 2019 11:02
    andrzej20001
    Poziom 43  

mattis7 napisał:
    co myślisz
    myśle że sam raczej więcej nie poradzisz,robiąc sobie koszty bez diagnostyki i wiedzy.

0
  • #6 20 Mar 2019 10:34
    mattis7
    Poziom 3  

Krótko mówiąc mechanik na chama wlał płyn chłodniczy, ponad 4l i okazało się, że z chłodnicy cieknie. Chłodnica, płyn i wymiana 330zł u znajomego mechanika.

0
  • #7 20 Mar 2019 10:35
    mattis7
    Poziom 3  

Krótko mówiąc mechanik na chama wlał płyn chłodniczy, ponad 4l i okazało się, że z chłodnicy cieknie. Chłodnica, płyn i wymiana 330zł u znajomego mechanika.

Dodano po 42 [sekundy]:

U mechanika.

1