Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do 1500 PLN, Krups, Delonghi czy Saeco?

16 Mar 2019 11:29 270 1
  • Poziom 2  
    Witam
    Poszukuję ekspresu z niższej półki cenowej. Dotychczas miałem Delonghi Magnolia ECAM 4000 i byłem mocno zadowolony, ale już się wysłużył. Poszukuję ekspresu ciśnieniowego z młynkiem, najprostszego który zrobi dobrą kawę czarną bez żadnego spieniania mleka itd. przy jak najmniejszym moim wkładzie czasu. W euro zachęcali mnie do Krupsa acz czytam niezbyt pochlebne opinie co do awaryjności. Delonghi znam acz te nowe ekspresy wyglądają na tanią plastikową chińszczyznę, o Saeco i Philips nie wiem nic. Kupiłbym najchętniej Boscha, bo mam w pracy i jest klasa, ale już nigdzie nie ma tych modeli do magicznej kwoty 1500. Dzięki z góry za pomoc!
  • Poziom 18  
    Napiszę tak. Mam Krups z serii EA81, którego kupiłem prawie 3 lata temu. Zrobił ponad 1000 kaw i nigdy nie miałem z nim najmniejszego problemu. Jest prosty w obsłudze, a problemy z awaryjnością dotyczą podobno oberwania tłoka. Podobno w 10% egzemplarzy dochodzi do takiej usterki.
    Dotyczy to jednak tych egzemplarzy sprzed conajmniej 2 lat, a to dlatego, że mają pod zbiornikiem na „fusy” wyciąganą czeroną szufladkę, którą trzeba oczyścić i przy wkładaniu istnieje możliwość wprowadzenia jej pod złym kątem i uszkodzenia tłoka.
    Nowe modele po modyfikacji są jej pozbawione, więc możliwość uszkodzenia przez użytkownika jest minimalna.
    Ogólnie polecam :)