Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra + czujka ruchu Vanderbilt (Siemens) PDM-IXA12T

17 Mar 2019 12:33 342 5
  • Poziom 9  
    Witam,

potrzebuję Waszej pomocy z podłączeniem czujki Vanderbilt (dawny Siemens) PDM-IXA12T do centrali alarmowej Satel Integra 64.

Chciałbym zrealizować podstawowe podłączenie w trybie 2EoL/NC oraz antymasking na osobnej linii NC (chyba, że istnieje możliwość zrealizowania przekazu informacji o naruszeniu, sabotażu i antymaskingu na jednej linii 2EoL/NC).

Czujka domyślnie ma wpięte trzy rezystory 4,7k.

Pytanie czy prościej będzie zmienić w centrali wartość rezystancji (i w ogóle czy jest to możliwe osobno dla wybranych wejść) czy prościej będzie wymienić rezystory w czujce ruchu na te dołączone w komplecie do centrali.
    No i na koniec pytanie w jaki sposób połączyć czujkę z centralą (w instrukcji pokazane są tylko połączenia z centralami producenta czujki).
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Cytat:
    chciałbym zrealizować podstawowe podłączenie w trybie 2EoL/NC oraz antymasking na osobnej linii NC (chyba, że istnieje możliwość zrealizowania przekazu informacji o naruszeniu, sabotażu i antymaskingu na jednej linii 2EoL/NC).

Informację o naruszeniu, sabotażu i antymaskingu na jednej linii 2EoL/NC można zrealizować w Integrze 64 plus, w Integrze 64 jest to nie możliwe, musisz wykorzystać dwa wejścia centrali.
    Cytat:
    Czujka domyślnie ma wpięte trzy rezystory 4,7k.
    Pytanie czy prościej będzie zmienić w centrali wartość rezystancji (i w ogóle czy jest to możliwe osobno dla wybranych wejść) czy prościej będzie wymienić rezystory w czujce ruchu na te dołączone w komplecie do centrali.

W Integrze 64 nie ma możliwości zmiany wartości rezystorów parametrycznych, umożliwia to Integra 64 plus, musisz wymienić rezystory.
    Cytat:
    No i na koniec pytanie w jaki sposób połączyć czujkę z centralą (w instrukcji pokazane są tylko połączenia z centralami producenta czujki).

Tak jak każdą inną czujkę, rys.7C w instrukcji czujki.

ps. nie wiem dlaczego pochrzaniły się cytaty, może mod poprawi.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Po podmianie rezystorów na 1,1k nadal mam problem z prawidłowym ustawieniem czujki.
    Zgodnie z instrukcją pod C1 i C3 podpiąłem wejścia Z centrali, a do C2 COM centrali. Oba wejścia skonfigurowałem na 2EOL/NC.
    W czujce zworka nr 1 jest w pozycji górnej (rozwarta) i zworka nr 2 w pozycji górnej (zwarta).

Na podglądzie stanu wejść: wejście, do którego podpięte C1 pracuje prawidłowo natomiast wejście, do którego podpięto C3 cały czas sygnalizuje jednocześnie naruszenie i sabotaż (po zmianie na EOL lub NC zmienia się: sabotaż na naruszenie).

Co powinienem zmienić w konfiguracji czujki, żeby C3 uaktywniało się tylko w przypadku rzeczywistego zamaskowania?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Obawiam się, że bez lutowania się nie obejdzie:
    Satel Integra + czujka ruchu Vanderbilt (Siemens) PDM-IXA12T
    Obie linie w 2EOL-u, wszystkie rezystory 1k1

alster1 napisał:
    nie wiem dlaczego pochrzaniły się cytaty, może mod poprawi
    Sam popraw (tylko nie wiem, czy jeszcze będziesz mógł ;-)); tag zamykający powinien mieć format ze slashem [/quote]
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    sharp napisał:
    Sam popraw (tylko nie wiem, czy jeszcze będziesz mógł ;-)); tag zamykający powinien mieć format ze slashem

Dzięki, poprawiłem.

Układ z rysunku C z dodatkowym rezystorem powinien zadziałać prawidłowo, na pierwszej lini będzie wykrywany alarm i tamper, a na drugiej linii maskowanie i sabotaż przewodów.
    Jest to opisane w punkcie 4.4 instrukcji, nawet doradzają żeby skorzystać z zacisku SP do dodatkowego rezystora.
    Powinno się obyć bez lutowania.
  • Poziom 41  
    W sumie, wg schematu z rysunku C to faktycznie można wymienić rezystory RI oraz Reol na 1k1 i sparametryzować linię w 2EOL-u oraz rezystor RF wymienić na 2k2 i linię sparametryzować w EOL-u. Dwuparametr z linii alarmowej zabezpieczy nam kabelek, a co za tym idzie tor antymaskingu.