Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T430 - czy warto? DOINWESTOWANY - wycena?

17 Mar 2019 22:38 327 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    chciałbym się zapytać czy warto kupić za 950zł T430.
    Sprzedawca mówi, ze laptop jest rozbudowany względem podstawowej wersji.

Procesor: i5-3210M
    RAM: 2x4GB
    SSD SATA: 240GB
    SSD mSATA: 128GB
    DVD: tak
    Bateria: 6800 (podstawowa ma 4400 a ta jest niewystająca ale nie największa i nie wystaje. Największa wystająca ma 7000+ ta ma 6800 około i nie wystaje i faktycznie względem podstawowej 4400 jest większa firmy green cell)

Oryginalny windows na licencji ale w tych czasach ;)

Chciałbym szczere info ile byście za to dali?
    Co do wizualnych aspektów to serio jak z pudełka.. nawet touch pad nie jest wytarty.

Czy to jest warte 950zł?
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 41  
    Jak nie ma uszkodzeń mechanicznych i ma dobrą matrycę to jest warto. Oryginalny windows jest zaletą, a nie wadą.
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 2  
    Miałem go w rękach i serio no kurcze nawet zadrapania. Touchpad nie wytarty nigdzie nie poobijany... delikatnie z lewej strony trzeszczał ale facet dokręcił dwie śrubki przy mnie i było git. Co do windowsa to chodziło mi, ze po prostu w tych czasach to nie wiem czy to ma taką wartość. Większość da się zakupić w sklepie firmy torrent :D Nie sprawdziłem tego ale matryca podobno jest podmieniona na inną z większą rozdzielczością ... nie fullhd ale te 1600x900? czy jakoś tak
  • Moderator - Komputery Serwis
    Ostatnio (2 tygodnie temu) kupowałem Lenovo T430s (czyli trochę chudszą, bardziej mi się podoba) z oryginalną baterią (nie zamiennikiem, który będzie wystawał z laptopa - bateria miała około 40 cykli ładowania i Windows po zjechaniu ze 100 do 99% wahał się między 4h30 a 5h00 pozostałym czasem używania), oryginalnym zasilaczem (chociaż dostałem nieco większy 90W zamiast 65W), Windowsem 7 PRO, klawiaturą US (nie poprzeklejaną naklejkami), dyskiem SSD (niestety tylko 128GB, ale nie potrzebowałem więcej) oraz napędem DVDRW za 660 złotych. Stan był również taki, że nie byłem się w stanie do niego doczepić (znalazłem zarysowanie wielkości dziabnięcia szpilki gdzieś na plecach matrycy, więc mało istotne).

W zasadzie można sobie kupić bez dysku albo z talerzową 320-tką (bo też były takie, ale taniej) i sobie samemu Cruciala BX500/240GB (albo 480GB, jeśli ma się potrzebę) zamontować i wyjdzie chyba nawet taniej. Chyba że z jakiegoś szczególnego powodu potrzebne są Ci dwa dyski SSD w obudowie... :) Jedynie na minus miał tylko 4GB RAM ten laptop, ale rozbudowa RAM to nic trudnego. Mój egzemplarz miał rok gwarancji sprzedawcy.

Więc 950 złotych jest normalną ceną, nic powalającego na kolana.
    Co do różnicy między T430 a T430s - widać ją tutaj na przykład: https://www.youtube.com/watch?v=jLpMSEfPw4Y