Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki polecacie laptop do 1000 zł?

06 Cze 2018 14:23 417 6
  • Poziom 11  
    Witam, podczepie się do tematu bo widze że kolega poleca t430. Szukam laptopa do ok 1000zł, znalazłem poleasingowy t430
    https://www.morele.net/laptop-lenovo-t430-i5-3320m-8gb-240gb-ssd-hd-win10-pro-980269/
    czy to będzie najlepszy wybór w tej cenie? Zależy mi na tym żeby komputer działał szybko przy przeglądaniu internetu i pracy bardziej biurowej, do grania mam konsole. Jeszcze jedno, czy w takim laptopie kupionym w sklepie mogę sobie zmienić system na win 7 bez utraty gwarancji?
    Jest jeszcze drugi laptop w tej kategorii ale nic nie pisze o dysku czy jest sdd
    https://www.morele.net/laptop-hp-840-g1-i5-4200u-8gb-320gb-win10-pro-ref-gw-978703/
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witam. Proszę nie doczepiać się do cudzych tematów. Nie ma Kolega żadnych ograniczeń dotyczących zakładania nowego tematu, a założenie jest takie, że w cudzym temacie pomagamy komuś zamiast dorzucać swój problem (nawet podobny). Post wydzieliłem do osobnego wątku.

T430 jest w dość rozsądnej konfiguracji, co prawda można się spodziewać, że dysk będzie najtańszy z możliwych, bo pewnie jest to dysk wymieniony zamiast talerzówki, z którą laptop oryginalnie był sprzedawany. Ale jeśli nie chce się Koledze kupować osobno komputera i osobno dysku SSD - to też jest dobry wybór (lepszy niż jakakolwiek talerzówka).

Jeśli chodzi o dyski dokładane przez Morele to różnie to bywa - w innych komputerach, ale z dyskami wymienionymi na SSD, dostałem raz GoodRAM CL100 (chyba jeden z najniższych obecnie modeli GoodRAM), a raz jakiś najniższy model Silicon Power.

Ale pomijając wszystko - T430 z 8GB RAM i SSD 240GB za ~1000zł to fajna propozycja.

HP jest wyposażone w dysk talerzowy.
  • Poziom 21  
    Nie miałem zamiaru podczepiać się pod czyjś temat. Po prostu pomyślałem ze jeżeli ktoś chce kupić laptopa to mogę cos zaproponować swojego. Jeżeli to jest błąd to przepraszam.
  • Poziom 11  
    Kolega uwagę kierował do mnie :P Oczywiście rozumiem i przepraszam, jestem nauczony że za kolejny temat o takiej samej nazwie (np Laptop do 1000zł) dostaje się ochrzan i dlatego jak pluskwa czepiam sie innych tematów. No ale skoro mam już swój temat to powiem że "napaliłem" się na tego t430 bo opinie są super, do tego ma 6mcy gwarancji. Jeszcze tak zapytam, kupując inny używany laptop i do tego osobno dysk ssd, ugrałbym coś lepszego?
    Możliwe.
    Niedawno kupowałem osobno T430, dysk osobno - wyszło też coś koło tysiąca. Dostałem sprzęt na którym ciężko mi było znaleźć rysę, 12 miesięcy gwarancji, a dysk jako że był kupiony nowy - miał 3 lata gwarancji (został do niego dołożony tani GoodRAM IRDM 240GB). Więc w zasadzie ugrałem +pół roku gw na komputer i 3 lata gw na SSD.
    To jest dwie generacje starszy laptop. Odpowiednikiem T430 jest w Dellu Latitude E6430 zdaje się. Moim zdaniem konstrukcja Lenovo jest zdecydowanie lepsza, ale Dell też nie będzie zły.

E6410, którego sobie wybrałeś, to odpowiednik Lenovo T410. W sumie te generacje jeszcze SATA III nie miały - szkoda przy dysku SSD.