Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - Nie działa prędkościomierz

19 Mar 2019 21:26 1158 6
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    Tematów związanych z niedziałającym prędkościomierzem w samochodzie Opel Astra G było wiele, lecz brakuje mi po przeszukaniu konkretnej odpowiedzi na następujące pytanie: W moim Oplu nie ma ABS a wszelkie informacje związane z tą usterką wiążą się z modelami własnie z ukłądem ABS, chodzi mi więc o to gdzie dokładnie (najprawdopododniej w skrzyni biegów) znajduje sie czujnik prędkości własnej pojazdu, oraz jak jest z dostępem, jak wiele trzeba rozebrac aby sie do niedo dostać.
    Dzięki za odpowiedż.
  • e-miernikie-mierniki
  • Moderator Samochody
    W autach bez ABS, sygnał prędkości brany jest nadal z czujnika ABS przedniego lewego koła. Chociaż dałbym sobie głowę uciąć, że widziałem co najmniej jedną Astrę g z czujnikiem w skrzyni, identycznie jak w "f".
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    Mam więc nadzieje, że nie jest to akurat moja astra. W takim razie zrzucę koło i mam nadzieje skończy się na poprawie złącza. Dzięki za odpowiedz, temat zamknę jak upewnię się, że czujnik znajduje się w piaście.
  • Poziom 35  
    robokop napisał:
    Chociaż dałbym sobie głowę uciąć, że widziałem co najmniej jedną Astrę g z czujnikiem w skrzyni, identycznie jak w "f".

Też widziałem taki przypadek.

Czujnik znajduję się na mechanizmie różnicowym.

Na zdjęciu jest zaznaczony.
  • Poziom 2  
    W razie czego dostane sie tam po zdjeciu kola ?
  • Poziom 35  
    logan_86 napisał:
    W razie czego dostane sie tam po zdjeciu kola ?

Najszybciej to z pomocą kanału, podnośnika. Możesz spróbować za pomocą koła, jednak może być cieżko.
  • Poziom 9  
    Cześć,

Podepnę się pod temat, bo pokrewny problem, także Astra 2 G bez ABS z 2003 roku, a konkretniej na zimnym silniku (też nie chcę tego opierać tylko na temp. silnika) prędkościomierz działa, po przejechaniu (nie ma zasady ile - losowo) około 15 km prędkościomierz spada do 0 i nie naliczane są kilometry na żadnym z liczników. Dotychczas wystarczyło, że przekroczyłem 60km/h i prędkościomierz wstawał do tej prędkości, teraz widać się pogarsza, bo zaczyna podskakiwać też losowo czasami około 80km/h, wczoraj dopiero od 130km/h wstawał, czasami ma przebłyski i wskazówka prędkościomierza lata jak oscyloskop.
    Gdy powiedzmy "działa" prędkościomierz i zwolnię np. z 70 do 50, prędkościomierz ładnie opada, ale jak zacznę przyspieszać opada na 0 - wstaję dopiero jak przekroczę odpowiednią prędkość ...
    Wspólne są symptomy opisywane przez innych, na luzie czy przy dojeżdżaniu do skrzyżowania silnik nie trzyma obrotów - gaśnie.

Podłączyłem poprzez obd2 się z kompem i komp nie widzi prędkości w trakcie jazdy jak nie działa prędkościomierz.
    Miernikiem w trakcie jazdy sprawdziłem sygnał który jest w kostce radia - jeśli nie działa prędkościomierz - nie ma sygnału i odwrotnie.
    Też sprawdziłem miernikiem - prądem zmiennym - w trakcie jazdy sygnały z czujników w przednim lewym kole, kiedy nie działał prędkościomierz i sygnał był na obu kabelkach (chyba, że coś źle mierzyłem, a brałem sygnał tam gdzie wkłada się pomarańczowy moduł/konwerter).

Wszystko jakby do tego konwertera się sprowadzało, dodam, że poniżej tego konwertera jest przekaźnik jak znalazłem w necie od oświetlenia wnętrza, strasznie się grzeję w trakcie jazdy (zielony przekaźnik) to normalne ?
    Sam konwerter może pod pływem dłuższego działania, zmian napięć czy wyższej temperatury sąsiadującego przekaźnika działać tak losowo i dopiero od odpowiedniej prędkości koła działać poprawnie ? Czy to może faktycznie być czujnik w piaście koła ?
    Podsyłam elementy pomarańczowego przekaźnika, nie znam się na ich połączeniu i wzajemnym oddziaływaniu, można sprawdzić sprawność tych elementów bez ich odlutowywania ?
    Sorry jeśli chaotycznie to napisałem ale starałem się jak najlepiej to opisać :).

Na dole podpisane od lewej: Out, masa, input 1, input 2, 12v po stacyjce, a i dodam, że nie ma żadnych błędów(check engine).

Dzięki, Pozdrawiam.