Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl VIKING iMow MI 322 C

21 Mar 2019 20:10 453 12
  • Poziom 8  
    Witam

Poszukuję pomocy w odblokowaniu kosiarki Stihl VIKING iMow MI 322 C. Na urządzeniu wyświetlany jest komunikat "POTRZEBNY KOD GŁÓWNY SKONTAKTUJ SIĘ Z DEALEREM"
    Kosiarka pochodzi z zakupu z OLX. Po sezonie nie mogę jej odblokować. Błędnie wprowadziłem kod zabezpieczający. Kod właściwy już odnalazłem ale niestety nie mogę jej odblokować.

Pomocy.

Wojciech
  • Poziom 30  
    primawojtek napisał:
    SKONTAKTUJ SIĘ Z DEALEREM"

I w czym problem, dilerzy są niemal w każdej mieścinie. Pakuj maszynę do kufra i pomogą.
  • Poziom 8  
    Dzięki za podpowiedź. Niestety zakup z OLX. Przy zakupie nie otrzymałem dokumentu oryginalnego zakupu i serwis nie udziela w tym zakresie pomocy. Na podstawie wyświetlanego kodu uzyskałem informację że urządzenie pochodzi z dystrybucji zagranicznej. I tkwię troszkę w kropce ponieważ zakup za 3500 po dwóch sezonach użytkowania może okazać się wtopą.
  • Poziom 30  
    primawojtek napisał:
    I tkwię troszkę w kropce ponieważ zakup za 3500 po dwóch sezonach użytkowania może okazać się wtopą.

Niestety tak się to często kończy kiedy na siłę chcemy oszczędzić.

primawojtek napisał:
    serwis nie udziela w tym zakresie pomocy.

Czy poszedłeś do choćby jednego dilera i zapytałeś, czy problem próbujesz rozwiązać zza klawiatury. Nie wierzę że za opłatą (pytanie jaką, bo to chora firma, a diler też człowiek) tego nie zrobią. Zaoszczędziłeś wcześniej, będziesz musiał dołożyć traz.
  • Poziom 8  
    Byłem u dealera. Dealer odesłał mnie do polskiego oddziału firmy Stihl gdzie uzyskam informację że urządzenie pochodzi z zakupu z zagranicy i potrzebny jest dokument zakupu.
  • Poziom 30  
    primawojtek napisał:
    Dealer odesłał mnie do polskiego oddziału firmy Stihl gdzie uzyskam informację że urządzenie pochodzi z zakupu z zagranicy i potrzebny jest dokument zakupu.

Cóż potwierdza to tylko to, co napisałem wyżej:
    płetwa napisał:
    to chora firma
  • Poziom 8  
    Być może. Ale szukam dalej rowiazania
  • Poziom 18  
    Może nie chora. Urządzenie może pochodzić z kradzieży a kolega jest nieświadomym paserem.
    Pozostaje skontaktować się ze sprzedającym i skołować dokument zakupu.
  • Poziom 8  
    Zgadza się. Jeśli pochodzi z kradzieży nie powinienem otrzymać kodu ale jeśli zakupiłem legalnie to brak dokumentu nie powinien dyskwalifikować w uzyskaniu kodu/pomocy.
  • Poziom 11  
    Ostatnio
    Stałem się posiadaczem Viking 322c, szukam oprogramowania diagnostycznego ,podobno RC Toolkit , czy ktoś wie gdzie można je uzyskać ?
    Gdzie znaleźć więcej informacji o starszych kosiarkach Viking ?
    Gdzie znaleźć instrukcję obsługi ,najchętniej po polsku ?
  • Poziom 20  
    Nigdzie tego nie kupisz bo tylko diler go posiada oraz serwis.
  • Poziom 11  
    czy na elektrodzie jest coś na temat kosiarek Viking ,podobno wersja kosiarek Robomow ?
    Nic nie mogę znaleźć.
    Może źle szukam.
  • Poziom 11  
    Do primawojtek
    kosiarka Stihl VIKING iMow MI 322 C to to samo co Robomow RM 400
    Znalazłem sposób Aby przywrócić RM400 do ustawień fabrycznych, naciśnij jednocześnie (klawisz strzałki w górę), (klawisz strzałki w dół) i (STOP) i przytrzymaj je przez około 5 - 7 sekund.
    U mnie to nie zadziałało bo wyświetla się kod błędu 9