logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Bosch MAXX WFL 1200 - obraca tylko raz bębnem

lakasgl15 03 Kwi 2019 20:00 1050 5
REKLAMA
  • #1 17884132
    lakasgl15
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam,
    mam problem z pralką Bosch j.w., mianowicie podczas każdego programu obraca bębnem tylko raz co kilka minut.
    Silnik: szczotki wymienione, działa na krótko.
    Silnik podpięty, pasek zdjęty, obraca raz.
    Triak wymieniony, diody ok., przekaźnik silnika wymieniony. Wodę pompa podaje jak i odpompowuje, natomiast cały czas jest problem z obrotem silnika. W płytce brak przepaleń, zimne luty poprawione.
    Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 17884651
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13881
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6909
    1. Na jakim programie ?
    2. Obraca w dwie strony, czy jedną ?
    lakasgl15 napisał:
    przekaźnik silnika wymieniony.

    3. Ile sztuk tego przekaźnika ?
  • REKLAMA
  • #3 17884705
    lakasgl15
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witaj
    Pralka na każdym programie obraca raz i po mniej więcej minucie 2 raz
    W jedną stronę
    Dokładnie ruszy bęben nie ważne czy z paskiem czy bez i słychać pyknięcie i go rozłącza
    Wymieniłem jeden przekaźnik z 3
    Ten który wyczuwałem że rozłącza silnik

    Pozdrawiam
    Dziękuję za pomoc
  • REKLAMA
  • #4 17884719
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13881
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6909
    lakasgl15 napisał:
    W jedną stronę

    Tu masz problem, powinny być rewersy.

    No to szukaj drugiego przekaźnika i jego połączeń. Jeden przekaźnik jest od lewych, a drugi od prawych obrotów. Trzeci to grzałka, więc nie dotyczy.
  • REKLAMA
  • #5 17890675
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 17892034
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13881
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6909
    Robo-technical napisał:
    Na tej Pani też warto się skupić. Niekiedy to właśnie jej upłynność powoduje takie dziwne zachowania.


    W WFL1200 nie było problemów przy upłynnościach czy uszkodzeniu przekaźników grzałki, setki grzałek w tym modelu na upłynność nawymieniałem i nigdy cyrków to nie robiło.
REKLAMA