Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indesit WIE107 - Woda wylewa się szufladą na proszek

sbagrowski 14 Apr 2019 12:07 1110 10
    sbagrowski
    Level 10  
    Pralka nalewa za dużo wody do bębna, w pewnym momencie zaczyna wypływać woda (w trakcie nabierania) poprzez szufladę (bez żadnych błędów na wyświetlaczu). Pralka jest z 2004r. uznałem, że za bezproblemowe działanie należy się jej czyszczenie :) No i rozkręciłem co się da, łącznie z wyjęciem bębna, zdjęciem fartucha, itp wymyłem wszystko (wężyk hydrostatu drożny), niestety po złożeniu dzieje się to samo.

Wymieniłem hydrostat i elektrozawór, jedno pranie zrobiło się ok, a przy drugim niestety powódź :(
    Coś jeszcze można sprawdzić czy zostaje zakup nowej ?

Dane z tabliczki :
    WIE107 PL
    COD 30547
    s/n 403011094 91305470000

Pozdrawiam, Sebastian
  • Helpful post
    mariusz840
    Level 18  
    Witam jeżeli hydrostat działa poprawnie (nowy to chyba jest ok), to przekazany z niego sygnał o odcięciu dopływu wody jest nie żle interpretowany przez moduł czyli uszkodzenie modułu. 2 opcja to zacinający się elektrozawór dopuszczający wodę nie zamyka się w wysterowaniu przez programator.
    sbagrowski
    Level 10  
    Dzięki. Wymienię kondensatory w module (chociaż mimo tylu lat wyglądają ok, nie są spuchnięte) bo zakup nowego nie ma sensu wg mnie.
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Nowy i zacinający się elektrozawór- dziwna teoria aczkolwiek możliwa.
    Może wystarczy tylko dobrze oczyścić i udrożnić komorę wodną , połączenie gumowe komory wodnej z zespołem piorącym ( po jej demontażu z pralki gdyż przyczyna może być błąha - woda podana do zasobnika detergentów nie zdąży odpływać do zespołu piorącego .
    Doraźnie to spróbuj zmniejszyć na zasilaniu ciśnienie wody na dopływie do pralki ( zawór przykręć do połowy ) i sprawdź czy w tym czasie jest OK. Jeżeli tak to czyszczenie o którym pisałem.
    sbagrowski
    Level 10  
    Dzięki, ale tak jak pisałem wszystko było wyczyszczone na tip-top, Co się da wymoczyłem przez noc w środkach czyszczących, a na drugi dzień szorowanie szczoteczką. Wąż szuflada-bęben też wymyłem.
    Sprawdzę ze zmniejszeniem ciśnienia.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Brałbym również pod uwagę przetarcie lub dziurkę w wężyku łączącym hydrostat z odpowietrznikiem hydrostatu lub nieszczelność na samym odpowietrzniku zwanym potocznie kubkiem hydrostatu.
    sbagrowski
    Level 10  
    To też sprawdziłem :) Zdemontowałem kubek z wężykiem i z jednej strony dmuchałem a z drugiej zaciskałem. Nic nie uciekało.

Jeszcze jedno, hydrostat przyszedł (z north.pl) w rozerwanym woreczku, tak sobie teraz myślę, że to może to jakiś zwrot od klienta.
  • Helpful post
    mariusz840
    Level 18  
    Sprawdź działanie miernikiem dmuchnij w hydrostat i sprawdź czy zadziała przerwa w obwodzie. lub dmuchnij w podłączony do pralki jak pobiera wodę i wtedy powinien przerwać dopływ wody.
    Czasami nowe części są uszkodzone trzaba sprawdzać jak wymiana nie przynosi rezultatu. Drożność układu też bardzo ważna.
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Jaki problem - też najwyżej zwrócisz.
  • Helpful post
    Gobro
    Level 31  
    Jeżeli woda wypływa przez szufladkę a nie jest cały bęben zapełniony to może być zatkane odpowietrzenie zbiornika.
    sbagrowski
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Winny jednak był wężyk hydrostatu, znalazłem w nim małą dziurkę. Podstawiłem na próbę wężyk akwariowy i pierwsze pranie ok, potem podmieniłem nowy hydrostat na stary, kolejne 2 zaległe prania i też jest ok.
    Dzięki jeszcze raz.

Dodano po 11 [godziny] 19 [minuty]:

Wymiana wężyka hydrostatu