Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indesit WIE107 - Woda wylewa się szufladą na proszek

sbagrowski 14 Apr 2019 12:07 1110 10
 • #1
  sbagrowski
  Level 10  
  Pralka nalewa za dużo wody do bębna, w pewnym momencie zaczyna wypływać woda (w trakcie nabierania) poprzez szufladę (bez żadnych błędów na wyświetlaczu). Pralka jest z 2004r. uznałem, że za bezproblemowe działanie należy się jej czyszczenie :) No i rozkręciłem co się da, łącznie z wyjęciem bębna, zdjęciem fartucha, itp wymyłem wszystko (wężyk hydrostatu drożny), niestety po złożeniu dzieje się to samo.

  Wymieniłem hydrostat i elektrozawór, jedno pranie zrobiło się ok, a przy drugim niestety powódź :(
  Coś jeszcze można sprawdzić czy zostaje zakup nowej ?

  Dane z tabliczki :
  WIE107 PL
  COD 30547
  s/n 403011094 91305470000

  Pozdrawiam, Sebastian
 • Helpful post
  #2
  mariusz840
  Level 18  
  Witam jeżeli hydrostat działa poprawnie (nowy to chyba jest ok), to przekazany z niego sygnał o odcięciu dopływu wody jest nie żle interpretowany przez moduł czyli uszkodzenie modułu. 2 opcja to zacinający się elektrozawór dopuszczający wodę nie zamyka się w wysterowaniu przez programator.
 • #3
  sbagrowski
  Level 10  
  Dzięki. Wymienię kondensatory w module (chociaż mimo tylu lat wyglądają ok, nie są spuchnięte) bo zakup nowego nie ma sensu wg mnie.
 • Helpful post
  #4
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Nowy i zacinający się elektrozawór- dziwna teoria aczkolwiek możliwa.
  Może wystarczy tylko dobrze oczyścić i udrożnić komorę wodną , połączenie gumowe komory wodnej z zespołem piorącym ( po jej demontażu z pralki gdyż przyczyna może być błąha - woda podana do zasobnika detergentów nie zdąży odpływać do zespołu piorącego .
  Doraźnie to spróbuj zmniejszyć na zasilaniu ciśnienie wody na dopływie do pralki ( zawór przykręć do połowy ) i sprawdź czy w tym czasie jest OK. Jeżeli tak to czyszczenie o którym pisałem.
 • #5
  sbagrowski
  Level 10  
  Dzięki, ale tak jak pisałem wszystko było wyczyszczone na tip-top, Co się da wymoczyłem przez noc w środkach czyszczących, a na drugi dzień szorowanie szczoteczką. Wąż szuflada-bęben też wymyłem.
  Sprawdzę ze zmniejszeniem ciśnienia.
 • Helpful post
  #6
  Kenworth 18
  Level 43  
  Brałbym również pod uwagę przetarcie lub dziurkę w wężyku łączącym hydrostat z odpowietrznikiem hydrostatu lub nieszczelność na samym odpowietrzniku zwanym potocznie kubkiem hydrostatu.
 • #7
  sbagrowski
  Level 10  
  To też sprawdziłem :) Zdemontowałem kubek z wężykiem i z jednej strony dmuchałem a z drugiej zaciskałem. Nic nie uciekało.

  Jeszcze jedno, hydrostat przyszedł (z north.pl) w rozerwanym woreczku, tak sobie teraz myślę, że to może to jakiś zwrot od klienta.
 • Helpful post
  #8
  mariusz840
  Level 18  
  Sprawdź działanie miernikiem dmuchnij w hydrostat i sprawdź czy zadziała przerwa w obwodzie. lub dmuchnij w podłączony do pralki jak pobiera wodę i wtedy powinien przerwać dopływ wody.
  Czasami nowe części są uszkodzone trzaba sprawdzać jak wymiana nie przynosi rezultatu. Drożność układu też bardzo ważna.
 • Helpful post
  #9
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Jaki problem - też najwyżej zwrócisz.
 • Helpful post
  #10
  Gobro
  Level 31  
  Jeżeli woda wypływa przez szufladkę a nie jest cały bęben zapełniony to może być zatkane odpowietrzenie zbiornika.
 • #11
  sbagrowski
  Level 10  
  Dziękuję wszystkim za pomoc. Winny jednak był wężyk hydrostatu, znalazłem w nim małą dziurkę. Podstawiłem na próbę wężyk akwariowy i pierwsze pranie ok, potem podmieniłem nowy hydrostat na stary, kolejne 2 zaległe prania i też jest ok.
  Dzięki jeszcze raz.

  Dodano po 11 [godziny] 19 [minuty]:

  Wymiana wężyka hydrostatu