Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG9556/1 - suszenie-przeciek i gumy mocujące pompę.

14 Kwi 2019 14:55 249 3
  • Poziom 9  
    Witajcie,

Whirlpool ADG9556/1 8542 955 01710
    Czy tutaj może cieknąć woda? Na płycie dolnej jak widać jest bardzo duża plama po wycieku. Patrząc na płytę wygląda na wyciek z okolicy dmuchawy (do suszenia... tak myślę).

Druga sprawa to mocowanie pompy i jej położenie-wypoziomowanie. Chodzi głównie o gumy na których osadzona jest pompa... urwane są główki. Bardzo możliwe, że sam je urwałem (nie celowo rzecz jasna). Pompa z grzałką i kolankiem jest nieco "niewypoziomowana". Musi to być idealnie w poziomie czy są jakieś widełki w odchyle od poziomu?

Wszelkie odpowiedzi mile widziane.
    Pozdrawiam
    Zmywarka Whirlpool ADG9556/1 - suszenie-przeciek i gumy mocujące pompę.20190413_1..230.jpg Download (4.48 MB) Zmywarka Whirlpool ADG9556/1 - suszenie-przeciek i gumy mocujące pompę.20190413_1..435.jpg Download (4.06 MB) Zmywarka Whirlpool ADG9556/1 - suszenie-przeciek i gumy mocujące pompę.20190413_1..515.jpg Download (3.87 MB) Zmywarka Whirlpool ADG9556/1 - suszenie-przeciek i gumy mocujące pompę.20190413_1..846.jpg Download (1.29 MB)
  • Poziom 17  
    Witam,
    odpal zmywarkę najlepiej na jakiejś wyższej temperaturze i sprawdź dokładnie skąd cieknie. Czasami bywa tak że woda spływa po jakimś elemencie w całkiem inne miejsce niż jest wyciek. Pompa nie musi być idealnie w poziomie.
  • Specjalista AGD
    Wyciek może być na płaszczu wodnym.
  • Poziom 9  
    Co to to jest ten "płaszcz wodny" kolego zhudomel?

Wczoraj pod wieczór/wieczorem prała 2 razy na najwyższej temperaturze czyli 70 stopni. I z tego miejsca gdzie wcześniej zauważyłem wilgoć - dosłownie kilka kropel wody-nic nie ciekło, a -mam na myśli miejsce gdzie jest wiatrak od "suszarki". Jestem poczatkujący, ale z tego co wiem to suszenie odbywa sie przy pomocy pary wodnej poprawcie mnie jeśli sie mylę. Idąc tym tropem wymyśliłem ze pod wiatrakiem od suszarki jest dziurka w plastikowej obudowie - kanałach - gdzie krąży powietrze i ta dziurka ma za zadanie odprowadzić wodę, która w jakiś sposób dostała sie do kanałów dmuchawy lub ewentualnie skroplona pare wodna. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca o które mi chodzi.
    Ale ... po tych wspomnianych 2 cyklach mycia z wczoraj pojawia sie woda w zupełnie innym miejscy na płycie spodniej, a chodzi o to miejsce mniej więcej:
    Nowy wyciek nie jest ogromny bo nawet nie sięga (wyłącznika-pływaka).
    Jednak jest i nie chce wstawiać zmywarki po to żeby za chwile znów wszystko zrywać i wyciągać. No i kwestia gumowych mocowań (poduszek) pompy, a widział ktoś takie cos osobno do kupienia?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003