Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung UE40EH5300WXXH - Po wymiania TCON wyświetla czarne poziome paski

archirt 16 Apr 2019 13:53 1176 8
    archirt
    Level 10  
    Witam. Mam problem z Samsung UE40EH5300WXXH (matryca LTJ400HM08-V BN96-21613B 40" D-LED)
    Podczas oglądania ekran zrobił się czarny, podświetlenie świeciło się, dźwięk był. Oddałem do lokalnego magika, zmienił TCON, obraz pojawił się, ale z czarnymi poziomymi paskami.

Czy możliwe jest że problem leży po stronie TCON'a? Czy będzie to uszkodzenie matrycy? Potrzebuję trochę więcej informacji, bo zanim oddałem do naprawy obraz wyświetlany był poprawnie.

Samsung UE40EH5300WXXH - Po wymiania TCON wyświetla czarne poziome paski Samsung UE40EH5300WXXH - Po wymiania TCON wyświetla czarne poziome paski Samsung UE40EH5300WXXH - Po wymiania TCON wyświetla czarne poziome paski
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    archirt
    Level 10  
    Pytałem, ale stwierdził że jest to uszkodzenie matrycy i jest to gdzieś pod szkłem. Choć podobno sprawdził wszystko co możliwe aby to naprawić. A przed oddaniem do niego, żadne takie pasy nigdy się nie wyświetlały nawet na którą chwilę.

Samsung UE40EH5300WXXH - Po wymiania TCON wyświetla czarne poziome paski

kazikszach
    Level 35  
    buli1 wrote:
    Skoro lokalny magik wymienił t-con to czemu jego nie zapytasz...??
    Na jaki wymienił...???
    W takim stanie oddal ci tv??

Pytanie, jaki był oryginalnie zamontowany?
    archirt
    Level 10  
    Właśnie nie mam pojęcia jaki był oryginalnie. Dziś pojawiły się również niewielkie artefakty, po chwili (jakby po rozgrzaniu), ustały i zostały same czarne paski.
    Faktycznie może to być uszkodzenie matrycy czy ten TCON też może za to odpowiadać ?
  • Helpful post
    czarownik3
    Level 11  
    Naprawa została nie dokończona albo został uszkodzony sprzęt podczas naprawy.
    Zdjęcia są nie ostre wiec mało widać. Jest jedno ciemne miejsce na płycie-pierwsze zdjęcie. Czy w menu osd też są te pasy ? Chyba nie jest to uszkodzenie matrycy.
    archirt
    Level 10  
    Faktycznie jest upalone. Miałem akurat czas i pojechałem z tą informacją do tego serwisanta. On utrzymuje że jest to uszkodzenie matrycy i jak włóże kolejny tcon to też się upali.
    Koledzy, ja sie nie znam, ale czy tak faktycznie jest?

archirt
    Level 10  
    Naprawione. Uszkodzony był TCON. Zamówiłem z aukcji, zaczęło działać bez problemu. Do magika się udałem ze sprawnym tv, sprawdził działa, oddał pieniądze. Dzięki za pomoc.