Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do tworzenia muzyki

23 Kwi 2019 11:42 252 2
  • Poziom 1  
    Witam, zastanawiam się nad zakupem głośników/monitorów do tworzenia i odsłuchu muzyki razem z dobrym bassem.
    Chciałbym zapytać o godne polecenia takowe głośniki w rozsądnej cenie oraz czy będzie potrzeba zakupu subwoofera do nich oddzielnie lub razem. myślę że do 400/500 zł to max na ten moment :/ pozdrawiam
  • Poziom 2  
    W tej granicy cenowej ciężko będzie o odsłuch studyjny. Jednakże polecę na początek faktycznie zwykłykonsumencki zestaw 5.1. Może to być firma logitech lub creative. Wiadomo, że nie da to wrażenia studyjnego, ale w momencie kiedy osłuchasz się ( odsłuch referencyjny) to będziesz wstanie uzyskać ciekawe efekty. Ja na początku również byłem zmuszony pracować na takim sprzęcie i po prostu nauczyłem się "jak powinny "na tym brzmieć profesjonalne produkcje.
  • Poziom 43  
    gansu22 napisał:
    polecę na początek faktycznie zwykłykonsumencki zestaw 5.1. Może to być firma logitech lub creative.
    szymon7462 napisał:
    zastanawiam się nad zakupem głośników/monitorów do tworzenia i odsłuchu muzyki razem z dobrym bassem.
    Ja tu widzę niespójność wymagań do propozycji.
    gansu22 napisał:
    nie da to wrażenia studyjnego
    Żadnego...
    gansu22 napisał:
    Ja na początku również byłem zmuszony pracować na takim sprzęcie i po prostu nauczyłem się "jak powinny "na tym brzmieć profesjonalne produkcje.
    Co innego "być zmuszonym" a co innego podawać najlepsze rozwiązanie. W każdym razie jeśli do bliskiego pola odsłuchowego (czyli nagrań przy kompie) to stanowczo odradzam zestawy komputerowe, a 5.1 w szczególności.
    Kolega według mnie postawił sprawę do góry nogami - zaczynać powinno się na dwóch kolumnach. Kombinacje z 5.1 zostawmy może na sam koniec a i to tylko dla uzyskania specjalnych efektów (potwierdzenia w praktyce tego co i jak się nagrało) .

Idea jest bowiem taka, że kolumny studyjne muszą być jak najbardziej zbliżone do ideału, a tego na Creativie czy Logitechu w życiu nie uzyskasz.
    Już lepsze byłyby Tonsilowske ZG 20c4...