Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S8 - Nie łączy się prawidłowo z PC

helmud7543 24 Apr 2019 16:06 1389 5
    helmud7543
    Level 43  
    Mam za zadanie zrobić kopię zapasową zdjęć, kontaktów itp Samsunga Galaxy S8. Teoretycznie nic prostszego (klient twierdzi, że nie umie) i wyszła usterka. Kopię zrobiłem na okrętkę chmurą Samsunga i Google ale pozostał nie rozwiązany problem z połączeniem USB samego telefonu.
    Otóż po podłączeniu do komputera, żaden komputer nie widzi plików. Telefon generalnie się instaluje ale jeden moduł wywala błąd: Brak identyfikatora sprzętu. Niezależnie od komputera i wersji Windows. Widać ikonkę w Mój komputer, widzi zajętość pamięci ale po wejściu jest pusto, jakby nie było plików i folderów. Zmiana trybu na MTP czy inny nic nie daje, plików nie wiedać, Samsung Kies próbuje się łączyć i wywala błąd, tak samo jak Smart Switch. Telefon rzekomo działa bez problemów poza wymienioną usterką, miał tylko raz wymieniany ekran. Klient zarzeka się, że nic w nim nie grzebie bo się na tym nie zna ale tel ma włączone opcje debugowania, więc ktoś w nim grzebał. Jakaś podpowiedź czy to może być poblokowany jeden ze składników systemu, czy faktycznie coś z tym identyfikatorem (wykrzyknik w menadżerze urządzeń komputera)? Przywracać czy wgrywać nie chciałbym ryzykować - jeśli nie on grzebał to ci co zmieniali ekran, może wgrywali jakieś niestandardowe sterowniki i pozbawię go jeszcze dotyku. Jest takie ryzyko?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Tak. Debugowanie świadczy o zmianach softu. Jak masz zdjęcia oddaj wszystko i tyle. Nie wiesz co jest wgrane.
    helmud7543
    Level 43  
    Mam zdjęcia i kontakty na dysku ale klient chce spróbować go naprawić.
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Jak chce to jego decyzje ale zapytaj co jak tel padnie.

Dodano po 1 [minuty]:

To znajomy? Dlaczego nie zwrócił się tam gdzie wymieniał wyświetlacz. Obyś nie musiał kupować telefonu.
    helmud7543
    Level 43  
    Nie, serwisuję komputery ale dużo ludzi pyta o telefony, nie dawno sam zacząłem używać Androida, połknąłem bakcyla i się uczę tego softu, jak odzyskiwać dane i takie tam. Ale typowego serwisu telefonów nie prowadzę,sprzętowo to już w ogóle. A tamci może dziadowski serwis.
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Jeśli klient wziąłby na siebie w razie uszkodzenia to idealna okazja do nauki. Ale jeśli nie to proponuje zacząć od czegoś tańszego. Może samsung s III? 😉

Dodano po 2 [minuty]:

Zażartowałem tu oczywiście. Zawsze jest możliwość ze coś pójdzie nie tak. Poradników i softów jest masa na necie. Chociażby zmiana samego androida. Najlepiej byłoby zrobić kopie tego i wgrać oryginał od tego modelu. Jeśli coś pójdzie nie tak spowrotem ten soft.