Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra dziwne zachowanie wyjścia MONO

28 Kwi 2019 17:56 207 3
  • Poziom 12  
    Dzień dobry.
    Mam taką małą zagwozdkę w systemie. Są dwa wyjścia oprogramowane identycznie a każde z nich zachowuje się inaczej.
    Na wejściach są czujki identyczne, czujki sterują wyjściami przekaźników oświetlenia. Wyjścia przekaźnikowe to iloczyn logiczny:
    Czujka w korytarzu - wyj. MONO 30 sek
    Czujka zmierzchowa - wskaźnik GOTOWY
    Timer - ustawiony na godz 7-22

Problem jest taki, że na jednej czujce działa prawidłowo, tzn światło świeci przez cały czas naruszenia czujki w korytarzu i gaśnie po 30 sek od końca naruszenia.

Drugi zestaw natomiast pracuje dziwnie, podczas naruszenia włącza się oświetlenie i po 30 sek się wyłącza na 0,5 sek po czym załącza się ponownie na 30 sek tyle razy, ile razy była naruszona ta czujka. Tak bardziej obrazowo, przechodzę sobie przez korytarz i jak czujka w korytarzu wykryje mnie np 3 razy podczas przejścia to będzie załączać światło 3 razy po 30 sek z przerwą 0,5 sek. po każdym wyłączeniu.
    Zaznaczam, że oba wyjścia i czujki są oprogramowanie identycznie za wyjątkiem oczywiście tylko nr wejść z konkretnej czujki.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozgryźć ?
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    avision napisał:
    Drugi zestaw natomiast pracuje dziwnie, podczas naruszenia włącza się oświetlenie i po 30 sek się wyłącza na 0,5 sek po czym załącza się ponownie na 30 sek tyle razy, ile razy była naruszona ta czujka. Tak bardziej obrazowo, przechodzę sobie przez korytarz i jak czujka w korytarzu wykryje mnie np 3 razy podczas przejścia to będzie załączać światło 3 razy po 30 sek z przerwą 0,5 sek. po każdym wyłączeniu.

Wrzuć screeny z konfiguracją wejść i wyjść bo wydaje się niemożliwe przy takiej prostej logice.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Chyba się wyjaśniło co nieco :) Podczas robienia screenów zauważyłem jedną małą różnicę. Czułość tej "inaczej" działającej była ustawiona na 20ms a tej normalnie działającej standardowo na 320ms. Może tu jest problem. Sprawdzę i dam znać.
    A już kilka razy się temu przyglądałem i nie zauważyłem...
  • Poziom 12  
    Niestety po poprawce ustawień efekt jest dalej taki sam.