Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson WF-3520, Nie można rozp. pojem. z tuszem.

03 Maj 2019 18:17 447 4
 • Poziom 9  
  Witam, mam ogromny problem z nieszczęsnym Epsonem WF-3520, otóż kupiłem nowiutkie zamienniki tuszu do tej drukarki, po włożeniu, drukarka coś tam drukowała ale nie wyraźnie więc zacząłem czyścić głowicę za pomocą opcji w drukarce. Z każdym kolejnym czyszczeniem jakość wydruku była lepsza pomijając fakt że kolor żółty coraz bardziej zanikał (nie wiem czemu), za kolejnym razem gdy zacząłem czyścić głowicę, w trakcie jej czyszczenia wyskoczył komunikat "Nie można rozp. pojem. z tuszem, Wyjmij pojemnik z tuszem i włóż go ponownie. " Okej, zrobiłem to co było napisane, ale nic to nie dało, dalej wyświetla się ten komunikat nawet przy wyłączeniu drukarki z prądu na 15min. Czyściłem ipą styki, wciągałem całą płytkę z drukarki ze stykami i czyścilem, nic to nie dało. Chodzi o czarny tusz. Co mam zrobić z tym cholerstwem? Bo jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to wziąść młotek i ją rozpier...
  Pamiętam że kiedyś udało mi się wejść w tryb serwisowy jak miałem podobny problem i zresetować ją do ustawień fabrycznych, ale nie pamiętam kombinacji do odpalania tego trybu, a w menu nie zdąże wybrać tej opcji bo pojawia się ten komunikat.
 • Poziom 25  
  Warto by zastosować oryginały i wtedy zobaczyć co się będzie działo.

 • Poziom 10  
  A ja bym sprawdził jeszcze raz styki w drukarce - czasami przy wyciąganiu wkładu udaje się wyjąć również pin (jeden ze styków). W każdym razie wszystkie 4 kolory mają mieć taką samą ilość styków - sprawdź. Jeśli jednego brakuje, pojawia się taki komunikat, jak w temacie. A jeśli ze stykami jest wszystko ok - kupiłbym kolejny zamiennik - ale innej firmy. I to ma być wkład T1291 lub T1301 (nie T1281).
 • Poziom 12  
  W Epsonie najczęściej winne są chipy w samych tuszach. Zareklamuj u sprzedawcy atrament i kup innej firmy tusze.
 • Poziom 9  
  Nadal mam ten sam problem nawet po wymianie na oryginalne tusze. Nie mam pojęcia co może być problemem, aktualnie nie mam czasu przy tym grzebać więc temat zamykam. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.