Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] hp 15-db0023nw - Czarny ekran po włączeniu

15 Maj 2019 09:44 87 7
  • Poziom 10  
    Jak w tytule. Po włączeniu laptopa słychać, że się uruchamia, startują wentylatory (chociaż jakby za głośno) i nic. Ekran czarny (raczej taki głęboko granatowy, jak po starcie). Wciśnięcie po włączeniu np. f2, powoduje wyświetlenie monitu "f2...startup check" i dalej nic się nie dzieje. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu wciśnięcie np. f8 daje ten sam skutek (tylko monit). Instrukcja ze strony HP dotycząca resetu sprzętowego (wciśnięcie przycisku zasilania przez ponad 15 sek) o kant.... Laptop księgowej, ważne dane ech.... Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Uspokoję Cię, że pewnie dane z laptopa można odzyskać po przełożeniu dysku twardego do innego komputera.
    Ile lat ma laptop?
    Jeśli są 2 kości RAM, to sprawdź, czy na jednej kości RAM laptop się uruchamia (umieszczaj tę kość RAM w różnych slotach, bo czasami laptop wymaga, żeby któryś slot był zajęty).

Wyjmij baterię i odłącz zasilacz na kilka minut.
  • Poziom 10  
    Laptop nówka, góra 2-3 miesiące. Bateria jest zintegrowana, więc chyba będę musiał go rozkręcić. Mam jednakże opory, bo jest jeszcze na gwarancji.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Skoro laptop jest na gwarancji, to nie rozkręcaj go, ale zanieś do serwisu (wcześniej przenieś pliki z dysku twardego i zamaż HDD, bo możesz dostać laptop z innym dyskiem twardym). Czy dasz radę wyciągnąć dysk twardy bez rozbierania laptopa?
  • Poziom 10  
    No nie. Dolną pokrywę muszę odkręcić, chociaż nie widzę plomb na wkrętach. Zobaczę co się da zrobić.
    Jednak nie będę odkręcał, zastanawiam się co może być przyczyną, że nawet do BIOS-a nie mogę wejść ani odpalić opcji Recovery.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jakby co to tu masz "Service Manual": Link
  • Poziom 10  
    Coś już wiem. Przede wszystkim zgłosiłem reklamację, gość z HP powiedział, że powinienem zgrać dane z dysku, bo serwis może go sformatować. Odkręciłem pokrywę i tak: dysk M.2, po wyjęciu dysku i odpaleniu komputera z bootowalnego pena startuje normalnie. Zakładam więc uszkodzony dysk. Teraz ścigam się z czasem, żeby załatwić jakąś przejściówkę albo obudowę do M.2 żeby zobaczyć czy coś da się z niego odzyskać zanim wpadnie kurier po laptopa. Djacek - dziękuję za manual, dzięki niemu nie połamałem pokrywy, bo pod gumkami były nie dwie jak sądziłem, ale cztery śruby mocujące :D
  • Poziom 10  
    Coś już wiem. Przede wszystkim zgłosiłem reklamację, gość z HP powiedział, że powinienem zgrać dane z dysku, bo serwis może go sformatować. Odkręciłem pokrywę i tak: dysk M.2, po wyjęciu dysku i odpaleniu komputera z bootowalnego pena startuje normalnie. Zakładam więc uszkodzony dysk. Teraz ścigam się z czasem, żeby załatwić jakąś przejściówkę albo obudowę do M.2 żeby zobaczyć czy coś da się z niego odzyskać zanim wpadnie kurier po laptopa. Djacek - dziękuję za manual, dzięki niemu nie połamałem pokrywy, bo pod gumkami były nie dwie jak sądziłem, ale cztery śruby mocujące :D

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Po kłopocie - kurier zabrał do serwisu. Dziękuję za zainteresowanie.