Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja rolnicza - Zewnętrzna antena gps glonass do tabletu, telefonu

22 Maj 2019 10:49 207 3
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów. Szukam zewnętrznego odbiornika GPS z dość dużą dokładnością, powiedzmy 15-30cm. Chciałem tego używać wraz z tabletem lub telefonem do nawigacji polowej. Oryginalne zestawy zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Najtańsza antena skyview 3000 dokładność do ok. 35cm to koszt ponad 3 tyś. Oprogramowanie mam niestety dokładności telefonu to w najlepszym wypadku 2 do 4m A w ruchu nie raz i 12m. Szukam czegoś co mogłoby połączyć się z androidem przez bt lub przez USB.
  • Poziom 2  
    Jeżeli posiada Pan aplikację którą można wykorzystać z zewnętrzną anteną, to koszt samej anteny Skyview 3000BT to 2199zł netto. Łączy się ona z tabletem/telefonem poprzez bluetooth i zapewnia dokładność przejazdową na poziomie +/- 10-25 cm.

W zestawie z aplikacją Agripilot LITE - to koszt 2599zł netto. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie agripilot.pl

Jest to wtedy pewny i sprawdzony zestaw do prowadzenia równoległego z szeregiem dodatkowych funkcji (jak np. wirtualna belka).
  • Poziom 9  
    Agrospot z całym szacunkiem do Ciebie i firmy którą reprezentujesz. Mam niewielkie choć dość nowoczesne gospodarstwo i nie szukam gotowego rozwiązania za ponad 2tys zł. Na choćby aliexpress widzę anteny ze złączem usb w przedziale cenowym między 200 a 900zl z tym, że raczej są kompatybilne z Windowsem. Więc może któryś z forumowiczów byłby w stanie doradzić co wybrać.
  • Poziom 2  
    W tej sytuacji polecałbym rozejrzenie się za czymś na Bluetooth, zamiast USB. Najczęściej tablety mają tylko jedno wyjście USB i kupując odbiornik GPS na to złącze, nie mamy już możliwości ładowania tabletu w tym samym czasie.

Tańsze rozwiązania o których piszesz nie bez powodu mają taką cenę. Najczęściej wykorzystana antena nie jest najlepszej jakości, a co za tym idzie dokładności.
    Tak czy inaczej w Twojej sytuacji powinno ty być wystarczające, będzie zdecydowanie lepiej niż "na oko" :), a zarazem nieporównywalnie z dokładnością wbudowanego odbiornika w tablet.