Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung UE55NU7102K - podłączenie słuchawek bezprzewodowych bluetooth

Andrzejewski 24 May 2019 23:08 2133 4
 • #1
  Andrzejewski
  Level 15  
  Witam. Mam problem z podłączeniem słuchawek bezprzewodowych bluetooth do telewizora Samsung UE55NU7102K. Jak ustaliłem ten model nie ma wbudowanego modułu bluetooth (chyba że się mylę). Chcę zastosować zewnętrzny konwerter, ale skąd pobrać sygnał audio? Gniazda słuchawkowego ani gniazda EURO nie ma, a do gniazda optycznego podłączony jest soundbar. Klient słabo słyszy i zależy mu na słuchawkach. Może ktoś ma jakiś pomysł?
 • #2
  tradeitdamn
  Level 9  
  Rozdzielacz kabla optycznego + https://pl.aliexpress.com/item/Bluetooth-5-0-...IF-optyczne-telewizor-z-dost/32877032374.html. Chociaż to troche dziwne bo trzeba będzie przyciszać soundbar, żeby oglądać tylko na słuchawkach.

  Ja to u siebie rozwiązałem amplitunerem z wbudowanym bluetooth. Z TV sygnał idzie po hdmi do amplitunera, a z amplitunera na soundbar optycznym (kiedyś szedł wiązką analogowych kabli na system głośników 5.1 ale sie ich pozbyłem) lub na słuchawki. Do amplitunera mam wpięte po HDMI jeszcze UPC, playstation 4 i appleTV. Jak chce zmienić źródło obrazu to przełączam pilotem od amplitunera, jak chce zmienić źródło dzwęku to wybieram czy soundsystem czy słuchawki. Tylko, że to pare zł węcej niż szpejo z aliexpresss

  Dodano po 36 [minuty]:

  ale po taniości można rozwiązać to używanym amplitunerem ( max 300zł ) nawet takim sprzed 10 lat. jeśli amplituner nie ma wbudowanego bluetooth to trzeba będzie wpiąć transmiter chiński transmiter ( koszt do 100zł) w wyjscie aux (wiekszosc diwajsów yamaha/denon/sony je ma). działać zadziała bo mialem to tak zrobione zanim zmieniłem amplituner na obecny model.
 • #3
  Andrzejewski
  Level 15  
  Szukam prostszego rozwiązania. Nie mogę klientowi z powodu słuchawek proponować zakup amplitunera.
 • #4
  tradeitdamn
  Level 9  
  NIe ma innego sposobu. Albo amplituner albo splitter optycznego i wtedy jeden kabel idzie do soundbara a drugi do transmitera bluetooth. Przecież to nie jest twoja wina że chłop ma problem ze słuchem.
 • #5
  Andrzejewski
  Level 15  
  Witam po przerwie. Problem rozwiązałem w następujący sposób. Do wyjścia optycznego telewizora podłączyłem rozdzielacz sygnału a do niego nadajnik bluetooth, a dalej już bezprzewodowo do słuchawek i wszystko działa, oczywiście jeśli używamy słuchawek to wyłączamy soundbar. Temat zamykam.