Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty alarm na czujniku ruchu.

04 Cze 2019 22:43 312 12
  • Poziom 14  
    Chcę zrobić alarm z wykorzystaniem czujnika ruchu z lampy. Ważne jest że jest w nim wyłącznik czasowy. Chcę zamiast lampy podłączyć do czujnika syrenę z karetki pogotowia. Niestety czujnik jest na 230v a syrena na 12v. Zauważyłem że są takie coś jakby bezpieczniki automatyczne do oświetlenia ledowego które zmieniają prąd na 12v. I teraz pytanie do fachowców czy to zda egzamin, może ktoś ma lepsze propozycje. Ponieważ dom przez większość roku stoi pusty nie chciałbym żeby cokolwiek wytwarzało jakąś temperaturę. Stara ruina ale szkoda by to sfajczyć. Za porady z górydziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Zastosuj zwykły zasilacz 12V.
  • Poziom 14  
    No masz, tak kombinowałem i nie pomyślałem że na syrenie a co za tym idzie na zasilaczu będzie napięcie tylko wtedy jak czujnik ruchu zadziała. Jednak najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jaki zasilacz można wykorzystać? Musi robić prąd stały do syreny.

Dodano po 59 [minuty]:

https://www.ledkia.com/pl/kup-sterowniki-do-t...-do-zdalnego-sterowania-rf-20-przyciskow.html

Czy takie coś jak w linku zadziała? Dodatkowo mam pilota wł/wył.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Ten sterownik jest do led i on się tutaj nie nadaje.
    Zastosuj zwykły zasilacz impulsowy 12V.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Multimetr na zakresie ADC, akumulator 12V i zmierzyć prąd pobierany przez syrene
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Więc zasilacz 1A wystarczy.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Dodam, że takie czujniki pomimo zasilania z 230V też są niskonapięciowe.

5V przeważnie elektronika a 12V/24V przekaźnik, czyli taki czujnik o ile jest z przekaźnikiem 12V może być też zasilany z 12V. Trzeba by pokazać ten czujnik
  • Poziom 14  
    Więc tak, kupiłem gniazdo sterowane radiowo (30zł),
    Czujnik ruchu 360° (40zl), kabel 25m (35) i zasilacz 12v (10) , trąbkę miałem gratis. Podłączenie, gniazdo posłużyło jak baza zasilania, jest z pilotem więc problem wł/wył rozwiązany, do tego podłączony czujnik ( chciałem odwrotnie ale jak czujnik się wyłączał to pilot przestawał działać), zaczujnikiem zasilacz 12v i trąbka. DZIAŁA. ALE jak zawsze jest ale, zapomniałem że czujnik ruchu przy pierwszym włączeniu uruchamia się i trąba wyje przez ok 3 min. Może być, przynajmniej cała wiocha będzie wiedzieć że jest alarm😁. A, i trzeba było bardzo uważać żeby + i - podczepiać we właściwe miejsce.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 14  
    Więc tak, kupiłem gniazdo sterowane radiowo (30zł),
    Czujnik ruchu 360° (40zl), kabel 25m (35) i zasilacz 12v (10) , trąbkę miałem gratis. Podłączenie, gniazdo posłużyło jak baza zasilania, jest z pilotem więc problem wł/wył rozwiązany, do tego podłączony czujnik ( chciałem odwrotnie ale jak czujnik się wyłączał to pilot przestawał działać), zaczujnikiem zasilacz 12v i trąbka. DZIAŁA. ALE jak zawsze jest ale, zapomniałem że czujnik ruchu przy pierwszym włączeniu uruchamia się i trąba wyje przez ok 3 min. Może być, przynajmniej cała wiocha będzie wiedzieć że jest alarm😁. A, i trzeba było bardzo uważać żeby + i - podczepiać we właściwe miejsce.
    Dzięki za pomoc.

Dodano po 7 [godziny] 58 [minuty]:

Jak powyżej.