Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vaillant VUW OST 180 XE - nie grzeje CWU po spuszczeniu wody z CO

10 Cze 2019 01:25 255 5
  • Poziom 16  
    Witam,

mam w domu remont - wymiana grzejników, w związku z tym została spuszczona woda z CO.
    Po tym zabiegu nie grzeje się woda z CWU - piec nie zapala. Słychać iskrownik, ale po chwili miga dioda LED4 - od komina i procedura startowa jest zatrzymana.

Czy ten piec, potrzebuje mieć ciśnienie w CO - na barometrze, aby grzać wodę w CWU ? Czy jest to może jednak inna przyczyna np. czujniki od spalin?

pozdrawiam
    regrom
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    W temacie podałem - Vaillant VUW OST 180 XE - piec dwu funkcyjny...
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    regrom napisał:
    Czy ten piec, potrzebuje mieć ciśnienie w CO - na barometrze, aby grzać wodę w CWU ?

Nie znam Twojego modelu ale wszystkie znane mi Vaillanty VUW wymagają wody w obiegu c.o., czyli wskazania barometru na kotle muszą być powyżej 1,0 bar, aby kocioł mógł działać do c.w.u.
    Warto pamiętać, że tego typu kocioł podgrzewa najpierw wodę kotłową, którą potem kieruje zamiast do grzejników to do wymiennika płytowego w którym następuję podgrzewanie c.wu. stad wymóg ciśnienia wody kotłowej na kotle.

regrom napisał:
    mam w domu remont - wymiana grzejników, w związku z tym została spuszczona woda z CO.

Jeśli na kotle ciśnienie wody kotłowej wynosi 0 bar to masz winowajcę.

W Twojej sytuacji przed spuszczenie wody z instalacji powinieneś zakręcić zawory odcinające przy kotle. Dopiero po odcięciu kotła od instalacji można było spuścić wodę z instalacji z odpowiednich grzejników, czy zaworów spustowych jeśli są zamontowane.
    Jeśli w chwili spuszczania wody kocioł nie był odcięty od instalacji to również z kotła wyleciała woda i stąd ciśnienie na kotle 0 bar i kocioł nie grzeje c.w.u..

W obecnej chwili musisz odciąć zaworami kocioł od instalacji i napełnić go wodą, wtedy wodę będziesz nalewał tylko do kotła zamiast do instalacji c.o.
    Po napełnieniu wodą będzie potrzebne jego odpowietrzenie na pompie obiegowej, dopiero jak go odpowietrzysz i nie będzie słychać masy powietrza to włącz gaz, aby mógł zapalić palnik.
  • Poziom 16  
    :arrow: BUCKS

Kolega Bucks w pełni wyczerpał temat.
    Po ponownym napełnieniu kotła, piec zapala i pracuje.
    Przyjrzałem się instrukcjom oraz opisom działania. Faktycznie, przez zawór trój drogowy oraz przez palenisko musi przepływać woda. Wymiana ciepła do CWU następuje w wymienniku płytkowym.

Pozdrawiam

W załączniku przesyłam przydatne PDFy.
    Załączniki:
  • Poziom 16  
    Kolega Bucks w pełni wyczerpał temat.