Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung BF1N4T123 - Rozłącza przekażnik po przekroczeniu ok 170 st. C

10 Cze 2019 06:13 675 5
  • Poziom 17  
    Witam,
    Mam problem z piekarnikiem jw. Po przekręceniu pokrętła ponad 170 st słychać charakterystyczny klik przekaźnika lub termostatu i piekarnik przestaje grzać i piszczy alarm. Do 170 jest wszystko ok. Dzieje się to na wszystkich kombinacjach grzałkami 2 pokrętła. Gdy ustawimy ponad 170 to nie ruszy i zacznie piszczeć, jeżeli poniżej to ok i jak nagrzany też przekręcimy powyżej 170 to się wyłączy.
  • Poziom 20  
    Uszkodzony termostat.
  • Poziom 10  
    Niestety w tym modelu termostat rozłącza grzałki, nie ma wpływu na komunikaty i piszczenie. Piekarnik ma czujnik/czujniki temperatury i dziwny enkoder do nastawy temperatury pieczenia. Problem jeszcze nie ma rozwiązania, prawdopodobnie układ sterujący.

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Dzisiaj udało mi się naprawić piekarnik. Wymieniłem 3 kondensatory elektrolityczne : 220, 470 i 10 mikro. Działa regulacja temperatury :)
  • Poziom 9  
    Witam
    Masz może zdjęcie tego elementu z którego robiłeś wymianę kondensatorów?
    Czy to na układzie głównym?
  • Poziom 10  
    Niestety nie, ale jest tam tylko jedna płytka. Kondensatorów elektrolitycznych jest kilka sztuk.
    Problem w tym, że jednocześnie poprawiałem styki obrotowego przełącznika programów i ciężko stwierdzić co pomogło. Proponuje wykonać obie naprawy.
  • Poziom 9  
    Przełącznika programów czy przełącznika temperatury?