Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung BF1N4T123 - Rozłącza przekażnik po przekroczeniu ok 170 st. C

mariusz840 10 Jun 2019 06:13 1089 5
    mariusz840
    Level 18  
    Witam,
    Mam problem z piekarnikiem jw. Po przekręceniu pokrętła ponad 170 st słychać charakterystyczny klik przekaźnika lub termostatu i piekarnik przestaje grzać i piszczy alarm. Do 170 jest wszystko ok. Dzieje się to na wszystkich kombinacjach grzałkami 2 pokrętła. Gdy ustawimy ponad 170 to nie ruszy i zacznie piszczeć, jeżeli poniżej to ok i jak nagrzany też przekręcimy powyżej 170 to się wyłączy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    władziowek
    Level 20  
    Uszkodzony termostat.
  • Relpol przekaźniki
    brudzionet
    Level 10  
    Niestety w tym modelu termostat rozłącza grzałki, nie ma wpływu na komunikaty i piszczenie. Piekarnik ma czujnik/czujniki temperatury i dziwny enkoder do nastawy temperatury pieczenia. Problem jeszcze nie ma rozwiązania, prawdopodobnie układ sterujący.

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Dzisiaj udało mi się naprawić piekarnik. Wymieniłem 3 kondensatory elektrolityczne : 220, 470 i 10 mikro. Działa regulacja temperatury :)
    Chrisman
    Level 10  
    Witam
    Masz może zdjęcie tego elementu z którego robiłeś wymianę kondensatorów?
    Czy to na układzie głównym?
    brudzionet
    Level 10  
    Niestety nie, ale jest tam tylko jedna płytka. Kondensatorów elektrolitycznych jest kilka sztuk.
    Problem w tym, że jednocześnie poprawiałem styki obrotowego przełącznika programów i ciężko stwierdzić co pomogło. Proponuje wykonać obie naprawy.
    Chrisman
    Level 10  
    Przełącznika programów czy przełącznika temperatury?