Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Mini R56 1.6 benzyna N12 - 2007 R56 Mini 1.6 benzyna wypadanie zap這nu cylinder1

10 Cze 2019 17:44 876 17
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z Mini, po rozgrzaniu wypadaj帷y zap這n na 1szym cylindrze.
    Cewki, 鈍iece, wtryski podmienione. ζncuch sprawdzony, ustawiony idealnie na blokadach. Ci郾ienie spr篹ania na ciep造m i zimnym 11-12 bar po r闚no na ka盥ym cylindrze. Niedawno wymienione pierscienie.
    Po chwilowym od陰czeniu oboj皻nie kt鏎ego czujnika wa趾a rozrz康u, auto pracuje normalnie i pali na wszystkie cylindry, do momentu ponownego uruchomienia.
    Powodem zapewne jest przejscie z trybu punktowego na szeregowy w podawaniu paliwa.
    Kompresja sprawdzona na odpi皻ym silniku nastawu wa趾a ss帷ego, i nadal ci郾ienie w normie.
    Jakie pomys造? bo mi ju brakuje:)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy郵e dzi i jutro. Zarejestruj siza darmo.
  • Poziom 15  
    Witam nie mam pojecia co to za silnik. Wypadanie zaplonu cylinder nr1 z tego co sie orientuje dotyczy ustawienia rozrzadu i czujnikow walka i walu i jak masz vanosa podwojne kolo na walku to tez tam szukaj luzow, lub wanosa uszczelnienia lub zabrudzenie czujnikow vanosa.
  • Poziom 9  
    Silnik benzynowy 1.6 16v 120km z grupy PSA montowany w citroenach, peugeot i mini. Kod silnika N12B16A
    S dwa vanosy na wa趾ach rozrz康u, ale pracuj cicho i autko jest zrywne, nie brakuje mu mocy, do momentu a sterownik nie od陰czy pierwszego cylindra.
  • Poziom 24  
    1,6 zmienne fazy i zmienny wznios zawor闚 . g堯wnie to sypi帷y si rozrz康 by problemem .
  • Poziom 15  
    Logiczne wypadanie zaplonu albo gubi ustawienie faz albo zwiazane z iskra np.cewka, kable swiece np pekniecia i przebicia. Ale w sumie jezeli to dotyczy nr1 stawiam na vanosy luz maja i faze gubi.
  • Poziom 9  
    Jest jaki spos鏏 瞠by sprawdzic luz na vanosach?
  • Poziom 15  
    Nie chce ci klamac ale w volvo luz jest na kole jak w reke wezmiesz kolo i nim krecisz w lewo-prawo, musi byc sztywne. Jak czujesz jak ono plywa ci w reku znaczy ze luz na vanosie jest i zmieniaja ci sie fazy przez ten luz.
  • Poziom 9  
    Dzi programem sprawdza貫m zakres vanosa programem Delphi
    Camshaft position, exhaust szybko przeskakuje z 591軏r na 50軏r.
    Ss帷y pracuje stabilniej od 692軏r do 151軏r.
    Nie wiem czy tak powinno byc?
  • Poziom 15  
    Nie powiem ci tego zawsze reka sprawdzalem raptem pare wymienialem. Zawsze zaczynam sie od wymiany samych vanosow zaworow podmianki, pozniej ci kola zostaja. Najlepiej znajdz inne auto z tym silnikiem i sprawdz parametry czy te same lub moze ktos ci napisze co ma taki silnik.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj po 10km trasie auto straci這 kompresje na pierwszym cylindrze do 0. Wi璚 najprawdopodobniej przyczyn bedzie zawieszaj帷y sie zaw鏎 b康z popychacz. Usterka ujawnia sie tylko na bardzo rozgrzanym silniku, wiec sprawdz ponownie jak auto postoi przez noc, czy kompresja wroci.
  • Poziom 24  
    no to ju trop jest i raczej w豉軼iwy .
  • Poziom 9  
    A widzisz znowu wr鏂i貫m do punktu wyj軼ia.
    Przesune豉 si d德igienka na valvetroniku i trzymala zawor uchylony.
    Wr鏂i豉 na swoje miejsce i znowu kompresja ksi捫kowa.
    Naprawde brakuje mi ju pomys堯w niestety
  • Poziom 24  
    ja wi璚ej nie pomog ale widzisz 瞠 szajstronic :) nie dzia豉 w豉軼iwie i na tym bym si skupi .
  • Poziom 9  
    W pokrywie zawor闚 wbudowany jest ccv zaw鏎 odmy jesli si nie myl. Dzi zauwa篡貫m ze pokrywa jest lekko zabrudzona olejem w oko這 tej membrany. Czy jest mo磧iwe 瞠by ta nieszczelno嗆 powodowa豉 wypadanie zap這nu?
  • Poziom 24  
    No to to nie . Ewidentnie usterka mechaniczna mechanizmu rozrz康u
  • Poziom 9  
    Znalaz貫m podobne objawy w temacie citroena z tym samym silnikiem i podejrzewam ze to rowniez jest usterka mechaniczna. Podwieszajacy sie w prowadnicy zaw鏎 b康 po rozgrzaniu luzuje sie gniazdo zaworu. Tylko pytanie czy warto zregenerowa t g這wic bo opinie sa podzielone i pisz ze czesto usterka wraca.
  • Poziom 12  
    W peugeotach wymieniaj w takim przypadku g這wic na nowa, zmieniona jest konstrukcja g這wicy i walk闚 rozrz康u. W nowej jest inny rodzaj uszczelnienia/pier軼ienia na walku ss帷ym, zamiast metalowego jest tworzywo sztuczne.