logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Leon 2 2007r 1.9tdi 105km Na gorącym silniku gaśnie i nie odpala.

11 Cze 2019 10:08 8700 21
REKLAMA
  • #1 18006048
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 18265630
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    U mnie jest tak samo,w czasie jazdy zgadnie i nie można odpalić, dopiero na plaku.niewiem co robić wymieniłem filtr,czujniki walka i wału,wyczyscilem turbine,daleko to samo
  • #3 18267192
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 18267250
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    Altea 2009r silnik BXE 1,9 tdi wymieniłem.. pompka paliwa ,czujniki wału i walka,pompę podcisnienia(paliwo+hamulce )sterownik podcisnienia wyczyscilem turbine dalej to samo gasnie w czasie jazdy.dzisiaj jadąc zaczął mi przerywać jakby mu brakowało paliwa trzymałem to na biegu i po pewnym czasie odpalił..wypiłem filtr paliwa(nowy) do sprawdzenia czy aby to nie filtr ,już mi ręce opadają co to za przyczyną..... A jak zgadnie to na plakat odpali i jeździ jakiś czas i dalej to samo
  • #5 18267274
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #7 18267476
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 18267484
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    Dobrze by było jakbyś podał swój nr.tele byśmy pogadali.. przewody raczej dobrze ,zasilanie i przelew .byłem teraz na mieście ( bez filtrapaliwa) nara chodzi za godz .sie przejdę dalej zobaczymy najwyżej zamienię te wężyki ..idę zrobić zdj,komory
  • #9 18267491
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 18267517
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 18267930
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    Zamieniłam te dwa górne czyli 1za2 pojechałem na obwodnicę i o dziwo auto na 3 przy obrotach 4--4,5tys nic niepszerywolo i na 4ce teraz pięknie.....Zamieniłam z powrotem i perywolo czyli zamiana pomogła. Narazie bez filtra paliwa .założę we wtorek i próba...NARAZIE DZIEKI ZA POMOC JESTEM TWOIM DŁUZNIKIEM... bo żaden mechanik nie wpadł na to DZIEKUJE
  • #13 18268010
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #14 18268020
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    Ok.narazie przerwa do srody luźniej założę ten filtr i próba to napisze jak się spisywał ten" seat"
  • #15 18268024
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #16 18268554
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    Oczywiście przy Twojej pomocy powinno być dobrze
  • #17 18276395
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #18 18276954
    Jastrzab57
    Poziom 8  
    Posty: 10
    Ocena: 9
    Dzisiaj się biorę do roboty ,do wczoraj byłem w pracy.ale jestem dobrej myśli. Dam znać

    Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

    Z tego co widzę to wszystko jest odwrotnie..węże są fabrycznie wygięte ale inaczej podłączone, zamiast powrót to zasilanie ..podłącza tak jak mówisz

    Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

    Teraz tak podłączyłem.I tak jest najlepiej!!!! Czy to może być???
    Załączniki:
    • Seat Leon 2 2007r 1.9tdi 105km Na gorącym silniku gaśnie i nie odpala. 15737250645006295470405772866592.jpg (1.45 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #19 18277538
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #20 18280558
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #21 18901415
    Arturo132
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 4
    Witam mi auto dwa razy zgasło jak koledze wyżej czy moze być wina wtrysków? Leon 2 1.9 2006 rok dodam że do tej pory nie miałem tak...
  • #22 21489800
    tomeh24
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Temat rozwiązany!!!
    Dla potomnych, co mają podobny problem, okazało się, że winny był dekiel filtra paliwa, z niewiadomych przyczyn się uszkodził i nie puszczał paliwa do filtra. Rozwiązaniem była wymiana filtra na ten ze starego typu, jaki był np. w Leonie 1 1.9 110 KM 🙂 po wymianie tego wszystko się unormowało i auto normalnie jeździ. A wcześniej zostały wymienione i nic nie pomogło, pompa tandem, pompa w baku, wyczyszczony bak oraz przewody paliwa.
    Tak mam teraz na nowym (starym) filtrze 🙂

    Pozdrawiam 🙂
    Widok na komorę silnika z wymienionym filtrem paliwa.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył Seata Leona 2 z 2007 roku z silnikiem 1.9 TDI 105 KM, który gaśnie na gorącym silniku i nie chce odpalić, natomiast na zimnym działa poprawnie. Objaw pojawiał się po około 15 km jazdy, a po zgaszeniu i próbie odpalenia na tzw. "plaku" silnik odpalał i można było kontynuować jazdę, aż do kolejnego zgaśnięcia. Diagnostyka komputerowa nie wykazywała błędów. W trakcie dyskusji wymieniono i sprawdzono wiele elementów: filtr paliwa, czujniki wału i wałka rozrządu, pompę paliwa, pompę podciśnienia, turbinę oraz przewody paliwowe i vacuum. Kluczowym rozwiązaniem okazała się zamiana miejscami dwóch górnych przewodów przy filtrze paliwa i pompie podciśnienia, co poprawiło pracę silnika i wyeliminowało gaśnięcie. Ostatecznie problem rozwiązała wymiana dekla filtra paliwa na starszy typ stosowany w Leonie 1 1.9 110 KM, który umożliwił prawidłowy przepływ paliwa do filtra. Wcześniejsze wymiany pompy tandem, pompy w baku, czyszczenie baku i przewodów paliwowych nie przyniosły efektu. Po tej wymianie samochód zaczął normalnie pracować bez gaśnięć.
REKLAMA