Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Modecom MC-MHF60U - niezależne buczenie

11 Cze 2019 23:48 129 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam głośniki 2.1 model w/w które stały się niezdatne do użytku przez bardzo głośne buczenie z subwoofera, występuję ono niezależnie czy jest podpięte źródło dźwięku czy też nie, nie reaguje na zmianę głośności pilotem przewodowym, buczy nawet gdy ten jest odpięty.
    Jestem w stanie sprawdzić praktycznie wszystko co nie sprawi problemu dla laika oraz to wymienić, jednak prosiłbym o pomoc w naprowadzeniu na możliwą przyczynę usterki. Profilaktycznie wymieniłem główne kondensatory 3300uf/25V mając nadzieję ze to ich wina (pomiar miernikiem wykazywał niskie wartości).
    Diody o oznaczeniu D9,D15 (nie znam się na nich) przy pomiarze dają wynik 9-20 (miernik piszczy), dwie niżej D16, D14 wynik ok 1000 (mierzone w układzie).
    Z góry dzięki za ewentualną pomoc
    Zdjęcia:
    Głośniki Modecom MC-MHF60U - niezależne buczenie Głośniki Modecom MC-MHF60U - niezależne buczenie Głośniki Modecom MC-MHF60U - niezależne buczenie Głośniki Modecom MC-MHF60U - niezależne buczenie Głośniki Modecom MC-MHF60U - niezależne buczenie
  • Poziom 22  
    Jest słychać muzykę z głośnika czy samo buczenie? Jeśli samo buczenie to pomiar napięcia stałego na głośniku i jeśli jest bliskie napięciu zasilania to końcówka mocy ma zwarcie wtedy wymień ją i będzie działać. Najlepiej jak byś robił pomiary na odłączonym głośniku bo na dłuższą metę po prostu spalisz głośnik, podepniesz go jak napięcie zniknie.
  • Poziom 2  
    2konrafal1993 napisał:
    Jest słychać muzykę z głośnika czy samo buczenie? Jeśli samo buczenie to pomiar napięcia stałego na głośniku i jeśli jest bliskie napięciu zasilania to końcówka mocy ma zwarcie wtedy wymień ją i będzie działać. Najlepiej jak byś robił pomiary na odłączonym głośniku bo na dłuższą metę po prostu spalisz głośnik, podepniesz go jak napięcie zniknie.

Nawet jeśli słychać muzykę to jest ona zagłuszana, subwoofer buczy niezależnie od tego czy jest podpięty do źródła dźwięku czy też nie, gdy głośniki są do niego podpięte buczenie przechodzi także na nie.
    Sprawdzę to o czym napisałeś i dam znać co dalej.

@edit sprawdzałem napięcie na wtyku głośnika w układ gdy był odpięty - wartość ok 0,3V (przez brak obciążenia?) Nie mam pomysłu co dalej