Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Chrysler Pacifica - Jak podłączyć radio 2 Din.

andrzejsdl 13 Jun 2019 22:19 2937 7
 • #1
  andrzejsdl
  Level 15  
  Witam.
  Czytałem dużo tematów ale są przeważnie kilkuletnie,nie ma nic o radiu 2 Din w Pacifice i ogólnie o tym modelu,więc zakładam temat.
  Chciałbym zamontować w aucie 2007 r po lifcie coś nowszego i myślę o zamontowaniu jakiegoś radia 2 Din zwłaszcza że na oryginalnym radiu nie wszystkie stacje odbierają tzn.te parzyste.W aucie jest również fabryczny wzmacniacz RCE bez wyjścia na suba.
  Radio model P05094564AD, sterowanie z kierownicy.
  Pojawia się zatem problem z podłączeniem tego w istniejącą instalację fabryczną bo pomijając proste adaptery czy interfejsy za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych podobno sterowanie głośnikami idzie ze wzmacniacza,a z samego radio sygnał chyba idzie tylko na dwa głośniki.
  Jest ponoć adapter który by to wszystko ogarnął ale kosztuje 1200 zł a być może inny do 1700 zł co prowokuje do myśli samobójczych za ta cenę.
  Nawet pomijając już samo sterowanie z kierownicy i tak podobno nie da się połączyć innego nie fabrycznego radia aby wogóle grało.
  Z tego co mówił jeden gość obeznany trochę z tematem to można by pominąć wzmacniacz i część kabli z niego wykorzystać brakujące dołożyć do głośników i powinno działać radio wykorzystując wzmacniacz radiowy.
  Moje pytanie bo jest tutaj wielu super fachowców a nie jeden w okolicy.
  Jak najlepiej da się rozwiązać mój problemik. Niszczyć fabryczną instalkę czy jest inne wyjście.
  Pozdr. wszystkich
 • #2
  saper782
  Level 11  
  Witam,
  Moja Pacifica jest po próbie zainstalowania interfejsu. Panowie którzy instalowali interfejs stwierdzili że Chrysler jest wyjątkowy i przez dwie godziny pracy nie dali rady wzbudzić wzmacniacza i zasugerowali wiązkę kabli pomijającą fabryczny wzmacniacz, którą trzeba pociągnąć od radia do wzmacniacza w bagażniku, a sterowanie z kierownicy można wykonać podobno uniwersalnym interfejsem wpinając się w wiązkę w kierownicy. Zamierzam w przyszłym tygodniu podpiąć wiązkę zamiast wzmacniacza bez jej przeciągania w profilach nadwozia i dam znać jaki efekt. Z kierownicą dam raczej sobie spokój bo sterowanie chyba odbywa się po CAN i problem będzie podobny jak w przypadku wzbudzenia wzmacniacza, a co dopiero z używaniem fadera.
 • #7
  andrzejsdl
  Level 15  
  Na forum Chrysler ktoś o tym pisał /CHT-02/. Byłem u siebie u gościa co prowadzi sklep z radiami,cb,częściami i montuje na życzenie klienta i powiedział że interfejs do Chryslera Pacifici co będzie grał ze wzmakiem fabrycznym i sterowaniem z koła może kosztować nawet do 1700 zł.Przynajmniej w polifcie radio steruje dwoma kanałami na wzmak a wzmak resztą. Pokazałem mu foto wtyczki z kabelkami do radia i od razu powiedział co i jak.
  Pytał też czy na głośnikach są wzmacniacze ale nie odpowiedziałem bo nie zaglądałem,ale oglądając głośniki oferowane do sprzedaży jako używki widać wzmacniacze na nich i są w opisie.
  Zapytałem o opcję najtańszej przeróbki to cięcie kabli od wzmacniacza i jego pominięcie,pociągnięcie kilku nowych na głośniki.Cena do 200 zł.
  Dałem na razie na luz i kupiłem transmiter fm.Mam masę stacji radiowych i opcję głośnomówiącą oraz sterowanie z kierownicy.