Witam,
mam "mały" problem z C1-94. Przed zakupem sprawdzałem jego działanie i wszystko było bez zarzutu, nie spieszyłem się z testowaniem żeby urządzenie dłużej pracowało. Jak tylko wróciłem do domu przetarłem odrobinę kurzu z obudowy włączyłem zasilanie i... obraz stoi jak na złączonym zdjęciu. Zmiany zakresów zarówno czasu jak i napięcia powodują niewielkie przemieszczanie się obrazu na ekranie i małą zmianę kształtu zygzaka. Na sondę nie reaguje, jasność i ostrość obrazu reguluje się normalnie. Pokrętło pionowego przesunięcia muszę obrócić maksymalnie w prawo znaczy obraz układa się w skrajnym górnym położeniu, poziome przesunięcie działa normalnie. Oczywiście brak sygnału wzorcowego w skrajnym prawym położeniu pokrętła dzielnika napięcia - obraz ten sam co na pozostałych zakresach.
W innych postach przeczytałem, że z podobnymi objawami stojącego obrazu diagnozowano usterkę generatora podstawy czasu. Jeśli tak czy to będzie obwód ze strony 2 schematów z załączonego pdf-a (oczywiście wyłączając część zasilacza)?
Proszę o pomoc, mam raczej małe doświadczenie z takimi układami (i w ogóle raczej małe) kupiłem go żeby sprawdzać komputerek Cobra1 przy uruchamianiu i nauczyć się czegoś nowego.
Dodano po 13 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:
tutaj schemat (miałem problem z siecią)
mam "mały" problem z C1-94. Przed zakupem sprawdzałem jego działanie i wszystko było bez zarzutu, nie spieszyłem się z testowaniem żeby urządzenie dłużej pracowało. Jak tylko wróciłem do domu przetarłem odrobinę kurzu z obudowy włączyłem zasilanie i... obraz stoi jak na złączonym zdjęciu. Zmiany zakresów zarówno czasu jak i napięcia powodują niewielkie przemieszczanie się obrazu na ekranie i małą zmianę kształtu zygzaka. Na sondę nie reaguje, jasność i ostrość obrazu reguluje się normalnie. Pokrętło pionowego przesunięcia muszę obrócić maksymalnie w prawo znaczy obraz układa się w skrajnym górnym położeniu, poziome przesunięcie działa normalnie. Oczywiście brak sygnału wzorcowego w skrajnym prawym położeniu pokrętła dzielnika napięcia - obraz ten sam co na pozostałych zakresach.
W innych postach przeczytałem, że z podobnymi objawami stojącego obrazu diagnozowano usterkę generatora podstawy czasu. Jeśli tak czy to będzie obwód ze strony 2 schematów z załączonego pdf-a (oczywiście wyłączając część zasilacza)?
Proszę o pomoc, mam raczej małe doświadczenie z takimi układami (i w ogóle raczej małe) kupiłem go żeby sprawdzać komputerek Cobra1 przy uruchamianiu i nauczyć się czegoś nowego.
Dodano po 13 [minuty]:
Dodano po 2 [minuty]:
tutaj schemat (miałem problem z siecią)