Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Archon 55 Platinium/Androi 5.1 - Brak aplikacji url, sklep google przestał dział

12 Jul 2019 06:57 654 10
 • Level 3  
  Witam,
  zostałem poproszony o naprawienie smartfona podanego w temacie. Objawy po wstępnej weryfikacji:
  Aplikacja sklep google otwiera sie po czym wyskakuje komunikat że została ona wstrzymana i nic nie można już wiecej zrobić jak tylko potwierdzić komunikat.
  Brak aplikacji chrome. Wyszukiwarka google działa. Znajduje wyniki wyszukiwania ale po kliknięciu w link wyskakuje informacja mówiąca o tym że nie ma aplikacji do obsługi url i ostatecznie nie otwiera aplikacji.
  Telefon sam instaluje aplikacje typu Cleaner, Books reader i włącza wygaszacz z reklamami.
  Telefon widzi aktualizacje oprogramowania własnego ale wyrzuca błąd Archon Update.
  Próbowałem na początek wyczyścić dane i pliki tymczasowe w aplikacji sklepu i usłudze sklepu google ale to dalej nic nie pomagało.
  Wykonałem hard reset przez kombinacje klawiszy i wybor odpowiednich opcji. Telefon podniósł sie poprawnie z tym wyjątkiem że instaluje wszystko prócz przeglądarki. Po podłączeniu do PC widoczny jest folder pamieci wewnętrznej ale jest pusty i nie można nic tam przenieść. Próbowałem wrzucić tam chrome,opera apk i jakis antimalvare. Ale kopiowanie stoi w miejscu. Nawet po włączeniu opcji debugowania usb w opcjach programisty. Wrzuciłem sobie pliki apk na dysk google i z pozycji telefonu chciałem je zainstalować ( zgoda na instalacje aplikacji trzecich zaznaczona) ,niestety ale nie wczytuje na telefonie danych z dysku. Próbowałem przesłać pliki przez bluetooth ale za każdym razem zaczyna przesyłanie i wyrzuca błąd pamięci masowej.

  Wygląda to wszystko jakby telefon odcinał się od sieci i nie pozwalał na ingerencję w jego zawartość i sam tylko wybierał aplikacje które chce zainstalować, oczywiście te niechciane.

  Brakuje mi juz pomysłów.
  Ktoś wie jak rozwiązać problem? Pozdrawiam
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 3  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Właśnie zapoznałem się z artykułem. Zrobiłem wszystko o co proszą i trafiłem na ścianę, bo po utworzeniu konta na ów stronie, kliknięciu w link do ROMu, otwiera się post, ale dostęp jest tylko dla premium kont. Może jakiś namiar na "nie premium " ?

  EDIT: Ok mam pobrany Firmware, program Upgradedownolad również.

  Odpalam program UD, następnie ładuję plik .pac , wszystko pięknie wczytuje. Mogę podglądać pliki które wczytało w odpowiednim menu.
  Następnie powinienem podłączyć (wyłączony) smartphone. Tak też robię. Ale niestety ni w ząb nie widzi urządzenia. Mam sygnał z Win10 że urządzenie jest podłączone, pojawia się okno z ikoną pamięci wew. ale sama aplikacja UD tego nie widzi. Sprawdzałem na 3 różnych wersjach aplikacji. Wgrałem również Spreadtrum USB drivers dla x64 ale dalej nic.
 • Moderator of GSM
  Musisz zbootować telefon do odpowiedniego trybu. Pr óbuj kombinacji vol+ power, vol- i power lub wszystkie naraz.
 • Level 3  
  Mam dwie opcje jeśli chodzi o konfiguracje. Standardowo volume + i power ( najpierw wywala obrazek droida z wykrzyknikiem i info "brak polecenia" ale z tym sobie już radzę), wchodząc dalej mam opcje hard reset etc etc, Jest tam opcja load to bootloader i telefon wchodzi w fastboot mode, przy czym skutek jest żaden. PC dalej go nie widzi.
  Druga opcja to volume - i power, ale tam to już same chińskie znaczki są :)

  EDIT: Właściwie zweryfikowałem to jeszcze przed chwilą od drugiej strony tj. PC. Podłączyłem 3 różne tel i żaden nie pojawia się w aplikacji UpgradeDownload. Wina leży po stronie braku sterowników do USB które wgrałem wczoraj ( podobno właściwie, jako że mam win10 to musiałem oczywiście wyłączyć wymuszanie podpisu cyfrowego), czy może każdy tel trzeba bootować wcześniej?
 • Moderator of GSM
  Podpinać możesz telefonów ile chcesz, ale program wykryje tylko te oparte na procesorze SpreadTrum. Sterowniki to podstawa inaczej program nie wykryje telefonu. Pierwsze wprowadzasz telefon w odpowiedni tryb, a później podłączasz do komputera.
 • Level 3  
  Zdaje sobie sprawę że sterowniki są wymagane.
  Obenie mam najnowszą wersję UpgradeDownload, sterowniki USB Spreadtrum dla systemu x64 ( tu instalowałem kilka wersji, włącznie z dedykowaną dla tego modelu tel) po podłączeniu do PC w menadżerze urządzeń widzi Archona ale już w UD go nie pokazuje.
  Co do kwestii bootowania samego tel, to teorie już mi przekazałeś ale dalej nie wiem czy dobrze zrozumiałem i czy chodzi o tą opcję poniżej ?
  Archon 55 Platinium/Androi 5.1 - Brak aplikacji url, sklep google przestał dział
  Zaś jeśli chodzi o krzaczki to jest przy opcji volume -
  Archon 55 Platinium/Androi 5.1 - Brak aplikacji url, sklep google przestał dział
 • Moderator of GSM
  Instrukcja po angielsku: https://androidmtk.com/flash-pac-stock-rom-android-smartphone
  Co wyświetla menadżer urządzeń po podłączeniu wyłączonego telefonu?
 • Level 3  
  Problem rozwiązałem w inny sposób. Poniżej jednak zamieszczam instrukcję dla potomnych.
  Menadżer urządzeń wskazywał nawę Archos, PC reagował ale niestety w dalszym ciągu po podłaczeniu telefonu zgodnie z instrukcją, nie było w żaden sposób możliwości ruszenia z instalacją firmware, ponieważ UD nie widział urządzenia.
  Istnieje jednak pewien trick który pozwala to obejść.

  1. Przede wszystkim wyciągamy baterię ( wystarczy tylko trochę wysunąć ją z aparatu) i upewniamy się, że smartfon jest odłączony od PC.
  2. W aplikacji UD należy zgodnie z instrukcją załadować firmware i następnie kliknąć przycisk Play
  3. Po wciśnięciu Play, należy na telefonie wcisnąć volume - , podpiąć kabel USB i na koniec ( ta kolejność nie jest przypadkowa) wsuwamy z powrotem baterię do aparatu.
  4. Na UD powinna pojawić się w tym momencie informacja o wczytywaniu urządzenia i tu mamy dwie opcje:
  a) zaczyna się proces poprawnego pobierania i wgrywania firmware
  b) wyskakuje informacja jn. ( tak było w moim przypadku)
  Archon 55 Platinium/Androi 5.1 - Brak aplikacji url, sklep google przestał dział
  W tym wypadku należy ( nie klikając nic w UD) odpiąć telefon od USB, wysunąć baterię i ponownie wykonać czynności z pkt 3.
  Jeśli to dalej nie pomaga to zamiast volume -, należy wybrać volume + ( u mnie właśnie był + choć nie znalazłem nigdzie na internecie o tym informacji, czysty strzał ).

  I wtedy po prostu już musi ruszyć. U mnie wszystko działa już poprawnie.
  Dziękuję za Wasze sugestie i komentarze. Mam nadzieję że i ja tym wpisem komuś pomogę :)