Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie Raspberry Pi do domofonu - konwersja sygnału na cyfrowy.

thbho 12 Jul 2019 12:31 1002 4
 • #1
  thbho
  Level 1  
  Cześć.

  Zastanawiam się czy można podłączyć jakoś domofon do Raspberry PI. Po zadzwonieniu chciałbym "przechwycić" dzwięk, zrobić konwersję z sygnału analogowego na cyfrowy i przesłać przez websockety do appki webowej. (Oraz chciałbym mieć możliwość wysłania sygnału otwarcia drzwi wejściowych)

  Mam w mieszkaniu zainstalowany najprostszy domofon analogowy. Nie rozkręcałem go jeszcze, żeby zobaczyć jak wygląda w środku (ile ma żył itd.) - na razie tylko badam temat, ale w anglojęzycznym internecie mało jest na ten temat.

  Pozdrawiam, Tomek
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  _jta_
  Electronics specialist
  thbho wrote:
  czy można podłączyć jakoś domofon do Raspberry PI. Po zadzwonieniu chciałbym "przechwycić" dzwięk,

  Ja tu nie rozumiem: podłączyć, czy przechwycić dźwięk? Do tego pierwszego jest potrzebny przewód łączący domofon z Raspberry Pi (plus jakiś układ po drodze), do drugiego mikrofon "łapiący" dźwięk domofonu (i układ między nim, a Pi).

  Podłączenie wymaga ingerencji w domofon i wiedzy o jego działaniu (przynajmniej takiej, gdzie tam znaleźć sygnał i jaki on jest, gdzie znaleźć zasilanie), ale łatwo (jak już się ma tę wiedzę) można uzyskać pewne działanie układu. Z mikrofonem może być problem, że "złapie" jakiś inny dźwięk, i zostanie on potraktowany jako dźwięk z domofonu.

  W każdym przypadku trzeba poznać (w jakimś stopniu) właściwości tego domofonu. Jeśli chce się wysyłać sygnały otwarcia drzwi, to bez połączenia i ingerencji w domofon się nie obejdzie, i trzeba wiedzieć, jakie mają być parametry tych sygnałów.