Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Raspberry Pi do domofonu - konwersja sygnału na cyfrowy.

12 Lip 2019 12:31 303 4
  • Poziom 1  
    Cześć.

Zastanawiam się czy można podłączyć jakoś domofon do Raspberry PI. Po zadzwonieniu chciałbym "przechwycić" dzwięk, zrobić konwersję z sygnału analogowego na cyfrowy i przesłać przez websockety do appki webowej. (Oraz chciałbym mieć możliwość wysłania sygnału otwarcia drzwi wejściowych)

Mam w mieszkaniu zainstalowany najprostszy domofon analogowy. Nie rozkręcałem go jeszcze, żeby zobaczyć jak wygląda w środku (ile ma żył itd.) - na razie tylko badam temat, ale w anglojęzycznym internecie mało jest na ten temat.

Pozdrawiam, Tomek
  • BotlandBotland
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • BotlandBotland
  • Poziom 1  
  • Specjalista elektronik
    thbho napisał:
    czy można podłączyć jakoś domofon do Raspberry PI. Po zadzwonieniu chciałbym "przechwycić" dzwięk,

Ja tu nie rozumiem: podłączyć, czy przechwycić dźwięk? Do tego pierwszego jest potrzebny przewód łączący domofon z Raspberry Pi (plus jakiś układ po drodze), do drugiego mikrofon "łapiący" dźwięk domofonu (i układ między nim, a Pi).

Podłączenie wymaga ingerencji w domofon i wiedzy o jego działaniu (przynajmniej takiej, gdzie tam znaleźć sygnał i jaki on jest, gdzie znaleźć zasilanie), ale łatwo (jak już się ma tę wiedzę) można uzyskać pewne działanie układu. Z mikrofonem może być problem, że "złapie" jakiś inny dźwięk, i zostanie on potraktowany jako dźwięk z domofonu.

W każdym przypadku trzeba poznać (w jakimś stopniu) właściwości tego domofonu. Jeśli chce się wysyłać sygnały otwarcia drzwi, to bez połączenia i ingerencji w domofon się nie obejdzie, i trzeba wiedzieć, jakie mają być parametry tych sygnałów.