logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nissan Qashqai 2.0 LPG - Bierze olej

T.O.M.M.Y 17 Lip 2019 09:04 19488 9
REKLAMA
  • #1 18065141
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 121
    Mam Nissana Qashqaia 2.0 2007r benzyna +gaz. Olej Motul 5w40 8100 x-clean, wymieniam co 15 000 KM i od wymiany do wymiany bierze mi od 1L do 2 L. Zastanawiam się czy nie przejść na gęściejszy 10w40 lub na Motul Specific CNG/LPG 5w40 niby specjalny olej do gazu
  • REKLAMA
  • #2 18065499
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 18065525
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 121
    ACEA B4 SAE 5w30

    Polecono mi Motul 8100 X-Clean EFE
  • #4 18065592
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 18065624
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 121
    U mnie w instrukcji jest napisane że 5w30
  • REKLAMA
  • #6 18065634
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #7 18065643
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 121
    Lałem 5w40 to zły?
  • REKLAMA
  • #8 18065890
    forest1600
    Poziom 21  
    Posty: 619
    Pomógł: 10
    Ocena: 169
    Skoro w instrukcji jak byk stoi, że ma być 5w30, to taki masz lać i tyle.
  • #9 18854278
    Daw2020
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 12
    Witam
    Również posiadam nissan QQ 2.0 z LPG rocznik 2009.
    Zakupiłem go z przebiegiem 193500 tyś. (Mam nadzieję że prawdziwy) sprowadzony z Niemiec.
    Od razu wymieniłem filtry, oleje itd. Olej castrol 5w30.
    Po przejechaniu ok 3 tyś km założyłem instalację gazową. Na gazie ok 2 tyś km i zaświeci się OIL LOW, dolałem litr i po 1000 km znów stan był niski...
    Wymieniłem olej na gęstszy 10W40.
    Po zrobieniu 4 tyś km znów OIL LOW.
    Czy ktoś miał podobnie? Co polecacie, wymiana oleju na inny czy jednak to problem z silnikiem?
  • #10 18892655
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 121
    Zmierzyć ciśnienie na cylindrach. Pewnie ci pierścienie się zużyły lekko mówiąc

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada Nissan Qashqai 2.0 z 2007 roku, który zużywa od 1 do 2 litrów oleju Motul 5W40 8100 X-Clean co 15 000 km. Zastanawia się nad przejściem na olej 10W40 lub Motul Specific CNG/LPG 5W40, który jest dedykowany do silników gazowych. W dyskusji podkreślono, że zgodnie z instrukcją producenta, zalecany olej to 5W30, a stosowanie 5W40 może być niewłaściwe. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami, wskazując na problemy z niskim poziomem oleju po przejechaniu określonego dystansu, co może sugerować zużycie pierścieni tłokowych. Rekomendacje obejmują pomiar ciśnienia w cylindrach oraz stosowanie oleju zgodnego z zaleceniami producenta.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA