Witam, mam problem z Windowsem 10 Enterprise.
Kiedy kupiłem 5 lat temu komputer był zainstalowany oryginalny Windows 8 (nie pamiętam jaka była to wersja), który był od razu aktywowany, nie dostałem z nim żadnego klucza, a przy pierwszym czyszczeniu dysku wyskoczyła mi informacja o założeniu konta Microsoft i powiązaniu go z kluczem aby w przyszłości system sam się aktywował przy zalogowaniu na konto Microsoft. Tak też zrobiłem. Niestety przy następnym czyszczeniu dysku w pośpiechu wybrałem opcję "gdy pozbywasz się komputera". Usunęło mi kompletnie cały system operacyjny. Pewien znajomy stwierdził żebym dał mu komputer a mi zainstaluje bo ma na płytce i tak też zrobiłem. Następnego dnia komputer odzyskałem z systemem Windows 10 Enterprise i po zalogowaniu na konto Microsoft wyskoczył mi komunikat który daję w załączniku. Byłem zupełnie bezradny. W końcu ściągnąłem sobie dzisiaj Windows 8 w wersji pro z nadzieją, że jeśli powrócę do starej wersji to może klucz przypisany do konta zadziała. Niestety tu się zaczyna problem... za żadne skarby nie mogę się pozbyć dziesiątki Enterprise i pomimo wybranej opcji, która miała usunąć system wraz z wszystkimi ustawieniami i danymi, po zainstalowaniu od nowa dalej jestem zalogowany na konto Microsofta z informacją którą zamieszczam w niżej.
Ktoś miał podobny problem? Jak sobie poradził? Pisałem w tej sprawie do obsługi Microsoft ale w odpowiedzi dostałem tylko informację o zakupie nowego klucza albo wpisaniu klucza dołączonego do komputera (którego nie było jak już wspominałem na początku).
Kiedy kupiłem 5 lat temu komputer był zainstalowany oryginalny Windows 8 (nie pamiętam jaka była to wersja), który był od razu aktywowany, nie dostałem z nim żadnego klucza, a przy pierwszym czyszczeniu dysku wyskoczyła mi informacja o założeniu konta Microsoft i powiązaniu go z kluczem aby w przyszłości system sam się aktywował przy zalogowaniu na konto Microsoft. Tak też zrobiłem. Niestety przy następnym czyszczeniu dysku w pośpiechu wybrałem opcję "gdy pozbywasz się komputera". Usunęło mi kompletnie cały system operacyjny. Pewien znajomy stwierdził żebym dał mu komputer a mi zainstaluje bo ma na płytce i tak też zrobiłem. Następnego dnia komputer odzyskałem z systemem Windows 10 Enterprise i po zalogowaniu na konto Microsoft wyskoczył mi komunikat który daję w załączniku. Byłem zupełnie bezradny. W końcu ściągnąłem sobie dzisiaj Windows 8 w wersji pro z nadzieją, że jeśli powrócę do starej wersji to może klucz przypisany do konta zadziała. Niestety tu się zaczyna problem... za żadne skarby nie mogę się pozbyć dziesiątki Enterprise i pomimo wybranej opcji, która miała usunąć system wraz z wszystkimi ustawieniami i danymi, po zainstalowaniu od nowa dalej jestem zalogowany na konto Microsofta z informacją którą zamieszczam w niżej.
Ktoś miał podobny problem? Jak sobie poradził? Pisałem w tej sprawie do obsługi Microsoft ale w odpowiedzi dostałem tylko informację o zakupie nowego klucza albo wpisaniu klucza dołączonego do komputera (którego nie było jak już wspominałem na początku).