W dystrybucji MANDRAKE 8.1 jest standardowo SPICE (na konsole) jego wadą jest mała ilość bibliotek. Pod X-sy jest edytor schematów w tej samej dystrybucji - nazywa się to Oregano, można w nim używać tego SPICE'a i wtey masz możliwość pracy w trybie graficznym.
Sposob z wine nie wypala bo mam za slabego kompa. Niestety nie mam tez mdk. Slyszalem wczoraj o eagle pod linuxa, ale nie wiem czy jest polska wersja. Chodziloby mi raczej o programy "rasowe" z nowymi bibliotekami oraz jesli to mozliwe (ale wymagania ) w polskiej wersji.