Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 1.9TDI '97 - Centralny zamek, montaż zdalnego sterowania

01 Sie 2019 19:17 147 3
  • Poziom 4  
    dzień dobry ponieważ interesujący mnie został zamknięty , a potrzebuję pomocy.
    Pacjent to Passat b5 97r. TDI , passat z pierwszej generacji.sterownik w drzwiach .
    Chciałem dołożyć sterownik centralnym zamkiem z pilota . Centrala zdalna to motokey 500a , po opiniach niby w passatach działa. Podłączyłem wszystko zgodnie ze sztuką z postu .......https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic271661-30.html........
    niestety działa tylko otwieranie samochodu a nie działa zamykanie - sterownik działa przełącza masami ale nie zamyka samochodu. Sterownik ma możliwość wydłużenia sygnału do 3,5 s , przełączyłem więc na dłuższy impuls i teraz tak:
    otwiera drzwi i razem z drzwiami otwiera szyby ( dłuższy impuls) a podczas zamykania nie zamyka tylko zamyka szyby.
    Miał ktoś taki przypadek ?
    Może coś trzeba w module komfortu przełączyć ....?

dodam ,że z panelu i z zamka wszystko działa....
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 4  
    hmmm , nikt nic?

Dzisiaj trochę posiedziałem przy centralnym ... stwierdziłem skoro sterowanie masą to zrobię mostek na czer./nieb i masę - i drzwi się otwierają , przy mostku z przewodem czerowno-zielonym - brak efektu .
    gdy odłączę zamek w drzwiach kierowcy i zmostkuję z czerwono zielonym ( zamykanie) to po kilku próbach pojawia się "chęć " sterownika do zamknięcia auta bo słychać przekaźnik w środku i pstrykają drzwi lecz nie zamyka auta ...KOSMOS ....,
    Podejrzewam ,że przyczyną jest przestarzały model mojego paska ( pierwsza generacja , 96-97 ) o ile dobrze pamiętam to te passaty miały centralkę i sterownik szyb właśnie w drzwiach a nie w module komf. ( który nomen omen też posiadam :)

I teraz mam pytanie - czy ktoś wymieniał panel sterowania szybami na nowszy i co za tym idzie moduł komfortu ?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeśli jest to 97r to otwieranie masą przez rezystor 180 Ohm.
    VW Passat B5 1.9TDI '97 - Centralny zamek, montaż zdalnego sterowania
  • Poziom 4  
    ok wielkie dzięki , dzisiaj pewnie tego nie sprawdzę bo straaaasznie pada. Ale jak pogoda da to wezmę się za to jutro ... THX za schemacik