Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi Primadonna ESAM 6600 - zbyt mało kawy / słaba

02 Sie 2019 11:36 147 3
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam ekspres DeLonghi jak w tytule, ekspres robi słabą kawę. Na ustawieniach extra strong i najdrobniejszym zmieleniu wychodzi słaba kawa (nie jest to na pewno od jakości kawy bo próbowałem kilku kaw drogich i tanich), na ustawieniach słaba albo standard to już całkiem lura... wydaje mi się, że ekspres mieli za mało kawy, mielenie trwa około 4 sekund, krążki po parzeniu są dosyć cienkie +/- 7 mm.
    Krążki są w miarę suche, ekspres nigdzie nie cieknie, oringi wyglądają OK. Jeżeli dosypię już zmielonej kawy przez otwór i na to domieli kawę to po zaparzeniu jest OK, ale z samego mielenia po prostu słaba.

Czy jest jakaś możliwość ustawienia ilości kawy?

• Specjalista AGD
    Ekspres sam reguluje długość pracy młynka względem ustawienia bloku zaparzania podczas parzenia kawy.
    Sugeruje w pierwszej kolejności konserwacje bloku zaparzania oraz jego napędu i wykonanie kilku nastu kaw, celem kalibracji. Powinno pomóc.
  • Poziom 2  
    Czyściłem zaparzacz a śruba i silnik z tyłu wyglądały ok, nie były zasyfione.

A może by mu tak dosypywać trochę mielonej kawy kilka razy z rzędu? Skoro według zaparzacza ustalana jest ilość kawy to jak będzie widział że jest niżej to może będzie sypał więcej kawy. ??
  • Poziom 2  
    Ekspres wyczyściłem, nowe oringi na zaparzaczu, nasmarowany wszystko cacy, niestety kawa nadal słaba, na extra strong kółka fusów mają max 1cm grubości.
    Bedzie trzeba oddać do serwisu :|