Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres ESAM 6600 Primadonna - Zbyt dużo wody wylewa przy plukaniu oraz do robio

viva-66 22 Dec 2018 12:53 804 4
    viva-66
    Level 9  
    Witam, mam problem z ekspresem Delonghi Esam 6600 Primadonna, po zalaczeniu uruchamia sie plukanie wstepne gdzie ekspres napelnia pelny duzy kubek wody, przy zaparzaniu kawy rowniez za duzo wody leje , najpierw nalewa pol kubka kawy potem na chwile zatrzymuje sie jak gdyby chcial tlok zjechac w doł i po chwili dalej napelnia kubek az sie przelewa i to sporo .
    Czy miał ktos podobny problem lub jakis pomysl co to moze byc? Chcialem dodac ze robiłem restart i ustawienia fabryczne i nicto nie dało .
    Prosze o pomoc i pozdrawiam
  • Helpful post
    sorier
    Level 28  
    Sprawdź przepływomierz (flow meter).
  • Helpful post
    hurtovnik32
    Level 20  
    Przepływomierz do czyszczenia.To takie białe ustrojstwo z boku ekspresu po prawej stronie na dole patrząc od frontu.Wyjąć rozebrać poprzez obrót o ok 40 stopni.Uwaga na oring który tam jest.Jeśli czyszczenie nie pomoże to do wymiany. Zdarza się że magnesik osłabł i nie łapie każdego impulsu a to właśnie reguluje ilość.
    viva-66
    Level 9  
    Tak mieliscie racje ze to cos z przeplywomierzem ale nie on byl winien tylko moje niedopatrzenie, gdyz czyscilem przewody od wody bo byl w nich jakis czarny syf i przez pomyłke wlozylem te rurki od wody odwrotnie do przeplywomierza , wyjscie z wejsciem zamienilem i teraz jest wszystko OK. Dziekuje za wskazówki i pomoc. Pozdrawiam
    viva-66
    Level 9  
    Tak mieliscie racje ze to cos z przeplywomierzem ale nie on byl winien tylko moje niedopatrzenie. Czyscilem wężyki od wody bo byl w nich jakis czarny syf i przez pomyłke wlozylem je odwrotnie do przeplywomierza , wyjscie z wejsciem zamienilem i teraz jest wszystko OK.. Dziekuje za wskazówki i pomoc. Pozdrawiam