Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak czyścić dysze płynem w Epson l805 ciss?

08 Sie 2019 09:26 162 12
  • Poziom 4  
    Kupiłem używaną drukarkę.
    Test druku wychodzi poszarpany.

Nie wiem jakim tuszem poprzedni właściciel zalał ciss i przez jaki czas była nie używana.

W jaki sposób wyczyścić dysze w tej drukarce?

Z ciss strzykawką wyciągnąłem tusz, a co z tuszem znajdującym się w kartridżach?

Czy zbiorniki ciss muszą być do pełna zalane płynem czyszczącym?
  • Poziom 21  
    Poszukaj na youtubie jest mnóstwo filmików.
    Wciskasz ze strzykawki delikatnie płyn udrażniający bezpośrednio do głowicy, tylko delikatnie , nic na siłę bo uszkodzisz głowice. pod głowice podkładasz ręcznik papierowy.
    Jak to nie pomoże to wymontuj głowice i wstaw ją na dobę do wanienki z płynem.
    Najlepiej by było użyć wanienki ultradźwiękowej.
    Nawet po takich zabiegach nie masz w 100% gwarancji że głowica będzie sprawna.
  • Poziom 4  
    https://youtu.be/CAqDbZafkVQ
    Jak zdjąć tylna część. Na filmie odblokowują coś ale co dokładnie zrobić to nie ma informacji

Chodzi mi o cześć pokazana w 4 minucie.

W każdym z nagrań jakie obejrzałem nie pokazują co odblokować. Świece latarka i nie widzę tam żadnego haczyka do odblokowania.
  • Poziom 20  
    Ogólnie to nie polecam wyciągać i cisnąć strzykawką na własną rękę, jeśli nie ma wyczucia i odpowiedniej chemii do płukania to głowica się rozszczelni i będzie po niej. Potrafi się rozszczelnić od samego robienia czyszczenia a co dopiero ciśnięcia. Polecam zalać stacje płynem do udrażniania i zajechać głowicą na miejsce, odczekać 2 dni i czyszczenie. I tak aż będzie dobrze, jeśli nie to oddaj do DOBREGO serwisu, bo naprawdę ta głowica jest papierowa.
  • Poziom 4  
    Wyjąłem wczoraj głowicę, dziś ją wsadziłem by zrobić jak napisałeś, ale po włączeniu drukarki migają wszystkie diody.
    Wic reset pokazuje przy statusie tylko komunikat Fatal Error.

icss jest nie napełniony do minimum - czy to może powodować ten komunikat?
  • Poziom 20  
    Wywołaj "Raport" w Wicu i wklej jaki błąd Ci wypluwa.
  • Poziom 21  
    Może zalana elektronika w głowicy, jeżeli całą głowice dałeś do płynu udrażniającego to potem musisz ją dobrze wysuszyć inaczej możesz uszkodzić elektronikę drukarki.
    Źle zamontowana głowica, ( tasiemki nie mają styku lub są źle powkładane, słaby styk itd.
    Sprawdź dokładnie wszystko łącznie z mechaniką
  • Poziom 20  
    Błąd od położenia wałka, po lewej stronie na wałku jest taki czarny plastik z 3 skrzydłami a za blaszka czujnik od niego, sprawdź czy jest dobrze podłączony.
  • Poziom 4  
    Jak czyścić dysze płynem w Epson l805 ciss? Jak czyścić dysze płynem w Epson l805 ciss? Jak czyścić dysze płynem w Epson l805 ciss?

Znalazłem element o którym piszesz, ale niezbyt wiem gdzie ten czujnik szukać.

Na płycie wszystko jest podłączone. Bez luzów.
  • Poziom 20  
    Wrzuć najlepiej film z uruchomienia.
  • Poziom 4  
    Drukarka już działa*
    Źle zamontowałem klapkę od karetki, po poprawnym zamontowaniu problem nie występuje.

Natomiast jest inny problem.
    Wydrukowałem tekst, który nie jest zbyt ostry - jak by się czytało bez okularów...
    Jak naprawić jakość wydruków?