Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieszanie telewizora 55" na ścianie z płytą g/k

09 Sie 2019 09:47 93 5
  • Poziom 5  
    Witam forumowiczów,
    borykam się z następującym problemem. Posiadam TV LG OLED55C8, który do tej pory stał na szafce RTV. Niedawno wpadł mi do głowy pomysł skompletowania kina domowego, jednak nie za bardzo mam gdzie upchać amplituner i głośnik centralny. W związku z tym zacząłem rozważać powieszenie TV na ścianie. I tu pojawia się problem. Pierwotna ściana wykonana jest z płyt żelbetowej, jednak po remoncie została ona przykryta płytą G/K w celu szybkiego wyrównania ściany. Zastanawiałem się czy by po prosu nie zastosować długich kołków rozporowych, tak żeby jego znaczna część znajdowała się w płycie żelbetowej, jednak nie mam pewności czy taka konstrukcja będzie wystarczająco wytrzymała. Przejrzałem sporo tematów w celu optymalnego rozwiązania, jednak wszystkie dotyczą ścian zbudowanych typowo z płyt g/k. Czy spotkał się ktoś z tego typu problemem, ewentualnie mógłby ktoś doradzić czy takie podejście ma rację bytu?
  • Poziom 37  
    Witam,
    dlugi kolek jest OK ale sa specjalne kolki do plyt gipsowo-kartonowych, wszystko zalezy od wagi, innym rozwiazaniem to wykozystanie ramy mocujacej (jezli masz taka) plyt g/k i zamocowanie w miej kilku kolkow.
    Ja mam zastosowane oba rozwiazania, jedna para kolkow w ramie drewnianej a druga w samej plycie i na niej wisi 50" TV
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Przede wszystkim dzięki, za szybką odpowiedź. ;)
    Według LG telewizor waży ok. 16,3 kg więc szczególnie ciężki nie jest. Jeśli masz na myśli kołki molly, to czytałem o nich, z tym że w zastosowaniu typowo do ściany gk, a w większości tematów poruszone było właśnie mocowanie na elementach drewnianej, lub też metalowej ramy w ściance gk. U mnie niestety taka konstrukcja nie występuje, płyta była klejona bezpośrednio do oczyszczonej ściany z płyt żelbetowych. Teraz trochę poszperałem i zastanawiam się czy problemu nie załatwiło by kupno stojaka TV na uchwyty VESA, choć bardziej odpowiada mi wygląd TV powieszonego na ścianie.
  • Poziom 31  
    Ja powiem z własnego doświadczenia. Telewizor (42kg) wisi u mnie na ścianie z cegły, ale już szafki kuchenne na ściance działowej z karton gipsu. Pustej w środku, tzn. 2 płyty-stelaż z wełną-2 płyty. Szyna do wieszania szafek przymocowana wkrętami i kołkami typu "świnki". Mocowałem dość gęsto-co jakieś 20cm kołek. Wiszą na tym 4 szafki o łącznej długości 240cm i nic się nie dzieje. Otwory pod świnki wierciłem dosyć ciasne, kołki wkręcałem ręcznie i wkręty do nich również, tak, żeby nie przekręcić.
  • Poziom 43  
    Na ścianie g/k powiesiłbym TV gdyby podczas robienia jej została zrobiona specjalnie konstrukcja do powieszenia.
    Długie kołki aby weszły w starą ścianę to najlepsze rozwiązanie.
  • Poziom 5  
    Niestety, ale na etapie remontu nie brałem w ogóle pod uwagę wieszania TV na ścianie, gdyż początkowo był inny rozkład pokoju. Sądzisz że długie kołki załatwią sprawę? Sam nad tym myślałem, ale strach żeby TV miał mieć bliskie spotkanie z szafką/podłogą. Jak wrócę do domu to jeszcze zmierzę jak szeroka jest ta płyta g/k.