Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozpakowanie firmwar z ram urądzenia-jak wykonać i gdzie? Serwer nas ICYBOX 4220

09 Sie 2019 15:03 111 4
  • Poziom 9  
    Witam.Mam oto taki problem.Posiadam serwer plików ICYBOX IB-nas4220.
    Przy aktualizacji programu układowego(dostęp do urządzenia z witryny przeglądarki) i zarządzaniem serwera-nie wgrało się w całości
    Wgrał się tylko Openwrt,a skasowało jednak firmare producenta.
    Pozostał mi więc tylko goły Openwrt.Nie mam możliwości wejścia w role urządzenia, chociaż mogę otworzyć w niej oprogramowanie openwrt .
    Z jego poziomu nie mogę jednak zarządzać ustawieniami serwera,dysków itp.
    Oprogramowanie Openwrt działa prawidłowo,lecz -mogę z jego poziomu-wgrać firmware tylko do RAM , a tylko do z ROM-firmwaru producenta będzie działał.Są więc w urządzeniu dwa systemy.Softwar systemu,czyli Openwrt i orogramowanie w ROM, czyli zarządzanie dyskami,konfiguracją itp serwera
    Przed upgradem nas posiadał (jak sądzę) także oprogramowanie linuksowe, jednak to teraz wgrane nie zapewnia autoaktualizacji ROM-u . i użądzenie o tym informuje.....Po wgraniu firmwaru- przez interface openwrt-wgrywa sie ono -tylko do RAM- i nie wiem jak póżniej odnależć je(nie jestem linuksiarzem) i nie wiem gdzie RAM jest montowany na tym urządzeniu- bo poprzez program WINSCP,- chociaż mogąc zalogowac się i widząc pliki serwera, to nie wiem jak wejść to tego RAM, i jak i i gdzie (w jakie foldery)-puzniej, ten plik firmwaru miałbym rozpakowac.Plik firmwaru jest w plik.tar.gz-dzie go szukać?
  • Poziom 24  
    Jeśli działa OpenWrt to wróć do oryginalnego oprogramowania i ewentualnie ponownie wgraj openwrt. Nie wiem co chcesz osiągnąć kombinując z dostępem do pamięci, ale tam niczego nie zrobisz. Pamięć żeby przeglądać musiałbyś ją najpierw zapisać do pliku, skopiować gdzieś na komputer i przeglądać. Nie każdy obszar da się skopiować. Zapewne wszystko czego potrzebujesz znajduje się w plikach konfiguracyjnych. Trzeba tylko wiedzieć co się szuka i gdzie tego szukać. Firmwaru nie rozpakujesz do RAM'u. RAM jest pamięcią ulotną i po resecie nic w niej nie będzie.
  • Poziom 9  
    Jak wrócić do oryginalnego oprogramowania -jak padło wraz z próbą aktualizacji ? Wgrało tylko 60%, ale open wrt tylko działa-reszty NIE MA
    Trochę zagmatwałem może temat, ale nie do końca wiedziałem co jest co.
    Z poziomu open wrt wgrywałem pliki upgrad sys i inne tar ,tgz,- z stron openwrt dla tego nas z opcji backup/restore i na pasku softwaru- taki wskażnik- zapełniał się,a więc gdzieś to się wgrywało-sądziłem,że do RAM.
    Jednak nie byłem pewny, czy coś z tym się coś działo, bo skutków oprócz przyrostu na pasku-nie było.
    Sądziłem więc ,że do idzie ten soft właśnie do ram-u, a potem należy go ręcznie przy użyciu innego oprogramowania, przeżucić we właściwe miejsca już w systemie linuksowym openwrt.,
    Sądze że to do RAM szło, bo po wyłaczeniu zasilania -znikało zawartość paska.
    Problem raczej nie w tym, lecz w braku programu BIN w ROM-ie - do którego to open wrtmiałby się odwołać, aby działała administracja dyskami raid i wszystkimi innymi.
    Tak wynika z moich przemyśleń, bo zaglądając do folderu WWW, jest tam tylko mały pliczek kierujący do przeglądarkę www do softwaru opengrt, a nie ma nic do obsługi dysków ,raid i innych ustawień. , i nie wiem jak powinno to się realizować , aby openwrt-przekazał zarządzanie do ROM z którego jak sądzę te działania są odczytywane.Z wgranego tam przez producenta bin-u
    Nie mam więc- w tym katalogu www-dwołań do obsługi urządzeń, które powinny być , (jak myslę z tego pliku bin) w ROM-e.
    Programowałem układy mikroprocesorowe i właśnie plikami bin, lub hex się to czyniło, a za żadne skarby-nie mogę dokopać si ę do bin-firmwaru producenta ( plik .bin programujący rom) wszędzie są różne wersje plików- pod openwrt ,
    Plik firmwaru -bin- dostępny jest jedynie dla 5220 u producenta Raidsonika.
    Wszystkie linki do wersji 4220 są nie aklualne (Radsonic też je wycofał) a biny dla 5220 -są) wiodą donikąd .
    Mnie jak sądzę jest potrzebny plik bin 4220 do wgrania w eprom- bo lub image systemu-squash , bo tylko sqashem można z tego open wrt-wgrać system na nowo- innych opcji nie ma.
    Potrzebna mi raczej jest taka wiedza gdzie się podłączyć programatorem RX TX -i jak potem zgrać wgrany do Rom program bin -i połaczyć to z openwrt-luci.?
    , bo z wszystkich już wgranych prze z openwrt plików rar i gz,-żadnej strony www- z zarządzaniem nie otworzę.Otwiera się tylko luci i na tym koniec
  • Poziom 24  
    To co znalazłem na temat IcyBox w sieci
    https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=17480
    https://www.trustanywhere.com/download/openwrt/IB4220-B/
    http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.0/targets/gemini/generic/
    Jeśli masz możliwość programowania kości to problemem będzie tylko wyodrębnienie potrzebnych plików ze ściągniętego firmwaru. Natomiast co do poszukiwania interfejsu komunikacyjnego to polecam lekturę tematów odnośnie przywracania urządzeń po nieudanym flashowaniu. Znajdziesz tam sposoby na odnalezienie złącz Rx Tx. Nie ma tu jakiejś ogólnej rady jak to zrobić, bo każdy sprzęt się różni, ale ścieżka dojścia do rozwiązania będzie podobna.
  • Poziom 9  
    Wszystkie te linki z oprogramowaniem-już są wgrane do nas
    Wszystkie dostępne linki już przerabiałem,
    Sądzę,ze gdy podczas instalacji-upgradu- nastąpiła przerwa , i nie dokończył sie proces- to nie nastąpiła całkowita aktualizacja Openwrt- a

o za tm idzie- nie jest mozliwa administracja firmwarem producenta
    Narazie nie ma opcji powrotu do firmwaru producent- bo nie mam internetu na ruterze i Openwrt nas-a- nie widzi internetu.
    Nie mam jednak mozliwości podpięcia bezpośredniego internetu do rutera-kablem lan, z którym łaczy mi sie komp z ruterem i nas-em.
    Mam aero2, i nie sposób je zmusic do współpracy z ruterem i w ten sposób dać udostępnienie internetu dla wszystkich adresów-urządzeń podpiętych pod ten ruter.
    Co za tym więc idzie i nas nie ma dostepu do sieci-intenetu, a więc i aktualizacji Openwrt,.
    Jeśli więc to,że nie ma dostępu do administracji dyskami-jest spowodowane niedokończoną aktualizacjąOpenwrt- to dopiero nastąpi to-jeśli sie uporam z udostępnieniem sieci(internetu) przez Aero2 w lanie i przyłączeniu nasa przez ruter do sieci ,internetu-
    O ile da sie zaktualizowac Open wrt-będą coś wiedział
    Dam znać jakie uzyskałem efekty.Narazie wiez bez dostepu _dla nas internetu- nic nie mogę uczynic.
    Ale dziękuje za starania i podpowiedzi.wrózę do tematu- bo uparty jestem.Pozdro