Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłucenia na ekranie, czy można je zniwelować?

16 Wrz 2005 23:14 1173 14
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam taki problem że kablówka u mnie nadaje tak że jak zgrywam obraz na kompa to widać przesuwający się pas. Tak samo jest z TV-OUTem jak oglądam film z komputera to jedzie przez ekran pas a jak tylko wyjmę kabel od kablówki to obraz jest normalny.

Czy można jakoś to ominąć np. jakimś filtrem albo coś takiego? Najbardziej teraz mi chodzi o zgrywanie obrazu na komputer żeby tego pasa nie było.

Z góry dzięki za odpowiedzi
    Moderowany przez zdzich42:

a mnie w szkole uczono: kłótnia, rózga, wójt, Bóg... zobacz tytuł

• Poziom 29  
    Myślę że to jest kwestia zbyt silnego sygnału z kablówki. Dogadaj się z operatorem. Pozdrawiam.

• Poziom 35  
    Komputer masz nieuziemiony ,spróbuj go podłączyć do przedłużacza tego samego co tv .
  • Poziom 15  
    sa podlaczone w te samo gniazdko. A jak sprawdziź czy uzimienie jest dobre?
  • Specjalista elektryk
    mirko66b napisał:
    Myślę że to jest kwestia zbyt silnego sygnału z kablówki. Dogadaj się z operatorem. Pozdrawiam.

Witam

To nie ma nic do rzeczy.
    Komputer masz uziemiony lub zerowany??? Jeżeli masz instalację dwuprzewodową, to powinieneś mieć zerowany kołek w gniazdku.
    jak to sprawdzić ??? jest prosta metoda - potrzebujesz neonówkę ... ale nie zabieraj się do tego sam, - chyba że masz coś z elektryka???

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wstawienie separatora np.:
    http://www.dipol.com.pl/sklep/r48606.htm między komputer a kablówkę.
    Rozwiąże to problem na 99% - jest to kwestia prądów wyrównawczych - kablówka jest uziemiana w innym miejscu, komputer w innym.

Powodzenia Pozdrawiam

• Poziom 35  
    Becel napisał:
    sa podlaczone w te samo gniazdko. A jak sprawdziź czy uzimienie jest dobre?

Pytasz jak sprawdzić czy dobre ,a popatrzyłeś czy w ogóle jest? jak wyżej bolec uziemiania w gniazdku i czy jest gdzieś podłączony ,jeśli jest to kablówka ma inny uziom a instalacja inny ,wtedy albo metodami gospodarczymi sobie poradzisz albo trzeba będzie elektryka .
  • Poziom 15  
    zrobilem tak ze wzielem probowke i dotknolem bolca i zaswiecila sie jasniej to jest podlaczony mam niwa instalacje w domu 3 przewodowa i ostatnio zmieniali do domow na 3 przewodowa. Mysle ze ten separator powinien zalatwic sprawe.

• Poziom 35  
    Akurat tak sie składa że próbnik po dotknięciu bolca nie powinien zaświecić .
  • Poziom 25  
    Witam !
    Kolego <Becel> wołaj elektryka bo wtakim układzie możesz mieć fazę na obudowie komputera, pralki czy lodówki i nieszczęście gotowe. Jeśli na bolcu uziemiającym świeci neonówka to przy zakładaniu instalacji musieli
    <fachowcy> coś poknocić.

• Poziom 35  
    A jesli by założył bezpiecznik róznicowoprądowy to dopiero by były ja..,yyy numery ,non stop bez prądu .
  • Poziom 15  
    Mała pomyłka w tym co wcześniej napisałem, troche źle to napisałem. Wlasnie na bolcu nie ma fazy.

Wyjaśnie inaczej neonówke właczyłem w lewą dziurkę w gnieździe (bo z tego co wiem to standartem jest że faza ma być zawsze z lewej strony) a u mnie tak właśnie jest i oczywiście się zaświeciła i jak dotykam bolca ręką to świeci mocniej poprostu jestem wtedy uziemiony (chyba) tak samo sie dzieje jak zlapie za rury od wody to też zaświeci mocniej.

Dzis na dodatek sprawdzilem gniazda ale wszedzie jest oki w skrzynce co mam bezpieczniki tez wszytkie kable z uziemieniem sa podlaczone do kabla od uziemienia.

I dla wyjaśnienia na 100% faza nie idzie na bolec i nigdzie nie mam fazy na obudowie :).

Zamówiłem ten izolator galwaniczny zobaczymy co z tego wyniknie ale go chyba też musze podłaczyć pod uziemienie np. w gniadku?

• Poziom 35  
    No tośmy cię źle zrozumieli ,ja bym ten kabel z kablówki (mase) podłączył jakimś drutem do tej rurki z wodą albo kaloryfera <lol> ,nie czytać nie słuchać takich pomysłów ,to tylko dla próby dla kolegi ->Becel .
  • Specjalista elektryk
    Becel napisał:

Wyjaśnie inaczej neonówke właczyłem w lewą dziurkę w gnieździe (bo z tego co wiem to standartem jest że faza ma być zawsze z lewej strony) a u mnie tak właśnie jest i oczywiście się zaświeciła i jak dotykam bolca ręką to świeci mocniej po prostu jestem wtedy uziemiony (chyba) tak samo się dzieje jak zlapie za rury od wody to też zaświeci mocniej.

Dokładnie tak miałeś zrobić - nie chciałem pisać oficjalnie na forum, bo niektórzy potraktowaliby to jako "niebezpieczne dla życia i zdrowia" ;)

Becel napisał:

Zamówiłem ten izolator galwaniczny zobaczymy co z tego wyniknie ale go chyba też musze podłaczyć pod uziemienie np. w gniadku?

Nie - izolator włączasz w szereg, nie uziemiasz go - ona ma za zadanie "postawić barierę" (trochę proste określenie) między jednym urządzeniem a drugim

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dziś dostałem owy izolator galwaniczny. Jestem bardzo zadowolony działa w 100%. Pozbyłem się wszelkich kłopotów z kablówką.

Dzięki i przepraszam za moje błędy ortograficzne :).