Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] AEG FPERFORMANCEI- M Type: 911D92-1T (PNC:911D92) cały czas wypompowuje wodę.

11 Sie 2019 13:23 153 5
  • Poziom 11  
    AEG FPERFORMANCEI- M Type: 911D92-1T (PNC:911D92) cały czas wypompowuje wodę.
    Zmywarka po włączeniu cały czas wypompowuje wodę, a wody pod misą, na krańcówce zalania brak. Tak jakby moduł miał informacje o zalaniu, zwarciu no, ale gdzie? Z boku jest wąż odpływu wody z małym wężykiem idącym do góry, tam był wyciek, uszczelniłem i pracowała, a teraz znowu świruje.

Naprawiając cieknący wężyk trochę wody poleciało, no to pomyślałem że jest zawilgocenie na silniku. Suszarka, dmuchanie na silnik pompy i idzie. Założyłem obudowę i znowu nie idzie, ale zagadka.

Kończą mi się pomysły co jest nie tak, jakieś sugestie?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    Jak sprawdzić co ma zwarcie?
  • Poziom 30  
    Miska to miejsce gdzie zbiera się woda która krąży w obiegu zmywarki :D
    Tobie chodzi o tackę ociekową która faktycznie musi być sucha. Sprawdź omomierzem samą krańcówkę czujnika przeciwpowodziowego. Może na okablowaniu brak styku. Jeśli nie to, być może zmywarka nie dostaje informacji o stanie pustym
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem krańcówkę trochę inną metodą.
    Odłączyłem od niej przewodu i włączyłem zmywarkę, a ta od razu uruchomiła pompę odpływu i zaświeciła się strzałka w prawo na panelu.
    Kiedy podłączyłem przewody, zmywarka włącza się i również uruchamia pompę odpływu, ale trwa to bardzo długo.
    Szkoda że nie ma opcji podejrzenia kodu błędu, byłoby o wiele prościej.

Ps.
    Faktycznie błędnie nazwałem tacę ociekową misą.
    Dziękuję za poprawnie.
  • Poziom 30  
    qwazarpl napisał:
    Sprawdziłem krańcówkę trochę inną metodą.
    Odłączyłem od niej przewodu i włączyłem zmywarkę (...)

Nic tę metodą nie sprawdziłeś. Sprawdź czy ta "pstrykaczka" jest dobra za pomocą miernika. Takie podstawianie części i kombinowanie nic nie da oprócz zabawy i ewentualnych konsekwencji w postaci pogłębiania awari.

Jak będziesz miał pewność że czujnik ok. To wtedy pojedziemy dalej z koksem
  • Poziom 11  
    Skoro tak twiersz, to tak zrobię.
    Zmywarka "weszła" na ambicję i muszę ją naprawić.
  • Poziom 11  
    Zagadka rozwiązana.
    Po tygodniu stania zmywarki, ruszyła ale problem wrócił.
    Na tacy ociekowej pokazała się woda.
    Co dziwne kapała z dna misy zmywarki.
    Nie ma tam opcji przecieku, no chyba że będzie w misie dziura, ale to mało możliwe.
    Woda kapała tylko podczas pracy, więc tym bardziej dziura odpadała.

Film jak kapie.

VID_201908...144320.mp4 Download (13.73 MB)

Uruchomiłem ponownie zmywanie i kolejny raz, szukałem wycieku.
    I bingo...wyciek był minimalny i wzrastał wraz z temperaturą wody.
    A sączyło się z rurki zasilającej górne śmigło, dokładnie w miejscu na zdjęciu.