Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax LiveCore 7031 - pytanie o obraz systemu

14 Sie 2019 11:40 135 7
 • Poziom 6  
  Witam! Pobrałem i wgrałem obraz systemu za pomocą Rockchip BatchTool i tablet działa. Moje pytanie dotyczy samego obrazu systemu. Czy istnieje jakiś emulator na PC który umożliwia uruchomienie takiego obrazu systemu na komputerze?
 • Moderator - GSM
  W jakim celu chcesz uruchomić na komputerze taki obraz systemu?
  To nie jest zwykły obraz systemu i nie uruchomisz go na komputerze. Jeżeli chcesz uruchomić androida lub emulować jakieś urządzenie na androidzie to zainstaluj BlueStacks.
 • Poziom 6  
  Tablet wieszał się na logo Overmax i nie wchodził w tryb recovery. Wgrałem ROM ze strony producenta RKBatch Tool. Tablet zachowuje się dziwnie. Nie można wybudzić tabletu po przejściu w stan czuwania (dzieje się to często). Nie można usunąć ikon z pulpitu (brak belki z X w górnej części panelu powiadomień) System źle odczytuje parametry tabletu (Fizycznie zamontowany jest procesor Rockchip RK3126 który ma mieć 2 rdzenie a program CPU-Z pokazuje 4 rdzenie. Wi-fi rozłącza się co około 3 minuty (sprawdzone na kilku routerach). Chciałem sprawdzić czy winny jest tablet, czy obraz systemu stwarza problemy. Często też przy przeglądaniu stron internetowych tablet resetuje się.
 • Moderator - GSM
  Na stronie producenta masz dwie wersje firmware. Którą wersję wgrywałeś?
 • Poziom 6  
  One partition
 • Moderator - GSM
  Wgraj drugą wersję firmware.
 • Poziom 6  
  Ok. A co jest przyczyną tego iż podczas wvrywania program RK Batch Tool wyrzuca błąd? (komunikat FAIL) Pojawia się to czasem na początku, czasem w połowie wgrywania. Czy oznacza to że pamięć flash która trzyma system zaczyna się sypać?
 • Moderator - GSM
  Istnieje taka możliwość. Sprawdź czy firmware się pobrał w całości i czy przewód USB dobrze łączy. Należało by też sprawdzić czy bateria jest naładowana.