Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax LiveCore 7031 - pytanie o obraz systemu

14 Sie 2019 11:40 135 7
  • Poziom 6  
    Witam! Pobrałem i wgrałem obraz systemu za pomocą Rockchip BatchTool i tablet działa. Moje pytanie dotyczy samego obrazu systemu. Czy istnieje jakiś emulator na PC który umożliwia uruchomienie takiego obrazu systemu na komputerze?
  • Moderator - GSM
    W jakim celu chcesz uruchomić na komputerze taki obraz systemu?
    To nie jest zwykły obraz systemu i nie uruchomisz go na komputerze. Jeżeli chcesz uruchomić androida lub emulować jakieś urządzenie na androidzie to zainstaluj BlueStacks.
  • Poziom 6  
    Tablet wieszał się na logo Overmax i nie wchodził w tryb recovery. Wgrałem ROM ze strony producenta RKBatch Tool. Tablet zachowuje się dziwnie. Nie można wybudzić tabletu po przejściu w stan czuwania (dzieje się to często). Nie można usunąć ikon z pulpitu (brak belki z X w górnej części panelu powiadomień) System źle odczytuje parametry tabletu (Fizycznie zamontowany jest procesor Rockchip RK3126 który ma mieć 2 rdzenie a program CPU-Z pokazuje 4 rdzenie. Wi-fi rozłącza się co około 3 minuty (sprawdzone na kilku routerach). Chciałem sprawdzić czy winny jest tablet, czy obraz systemu stwarza problemy. Często też przy przeglądaniu stron internetowych tablet resetuje się.
  • Moderator - GSM
    Na stronie producenta masz dwie wersje firmware. Którą wersję wgrywałeś?
  • Poziom 6  
    One partition
  • Moderator - GSM
    Wgraj drugą wersję firmware.
  • Poziom 6  
    Ok. A co jest przyczyną tego iż podczas wvrywania program RK Batch Tool wyrzuca błąd? (komunikat FAIL) Pojawia się to czasem na początku, czasem w połowie wgrywania. Czy oznacza to że pamięć flash która trzyma system zaczyna się sypać?
  • Moderator - GSM
    Istnieje taka możliwość. Sprawdź czy firmware się pobrał w całości i czy przewód USB dobrze łączy. Należało by też sprawdzić czy bateria jest naładowana.